UA / RU
Підтримати ZN.ua

США вимагають від Ірану дотримуватися заборони на ракетні випробування

Тегерану "доведеться розплачуватися" за порушення резолюцій Радбезу і "погану поведінку в регіоні".

США наполягають на дотриманні Іраном заборони на ракетні випробування, але не збираються пов'язувати цю проблему з ядерної угодою, заявив американський президент Барак Обама.

Він нагадав, що Іран і раніше "часто порушував заборони по ракетним випробуванням", встановлені резолюціями Ради Безпеки ООН. Підхід до цієї проблеми, у тому числі санкцій проти Ірану у зв'язку з його ракетною програмою, "не змінився", сказав Обама. Він підкреслив, що Ірану доведеться розплачуватися" за порушення резолюцій Радбезу і "погану поведінку в регіоні".

У той же час угода щодо ядерної програми Ірану, укладену з цією країною п'ятьма постійними членами Ради Безпеки ООН і Німеччиною, "не вирішує всіх проблем", у тому числі пов'язаних з розробкою ракетної техніки, зазначив Обама.

"Воно спрямоване на вирішення конкретної проблеми", полягає в тому, щоб не допустити створення Тегераном атомної бомби, сказав глава американської адміністрації, підтвердивши готовність Вашингтона домагатися реалізації цієї домовленості.

Читайте також: Маккейн розкритикував політику Обами щодо Ірану

12 жовтня офіційні ЗМІ Ірану повідомили про успішне випробування іранської балістичної ракетивеликої дальності. Це перша ракета Тегерана дальнього радіусу дії, яка дозволяє наводити і контролювати удар до тих пір, поки мета не буде вражена.

Після цього представник адміністрації Білого дому заявив, що США вважають випробування Іраном ракети порушенням резолюції ООН, згідно з якою Тегеран не може брати участь в якихось заходах, пов'язаних з балістичними ракетами.

При цьому він додав, що випробування не є порушенням ядерної угоди, досягнутого в липні між Іраном, США і п'яти іншими світовими державами.

Крім того, відомий "мозковий центр" США CSIS ще влітку повідомляв про серйозну ракетну загрозу Ірану. На їхню думку, Тегеран нарощує ракетний потенціал шляхом використання більш складних технологій.