UA / RU
Підтримати ZN.ua

США відреагували на погрози Кремля щодо бази ППО в Польщі

США розглядають заяви РФ як ризик.

Вашингтон приділяє значну увагу погрозам Москви, спрямованим проти нової бази протиракетної оборони в польському місті Редзіково, офіційно відкритої 13 листопада. Заяви з боку Кремля, де назвали цей об'єкт "пріоритетною ціллю", є безвідповідальними, однак США не залишають їх поза увагою.

Про це заявив радник Білого дому з питань комунікацій Джон Кірбі, пише "Голос Америки".

Читайте також: Німеччина анонсувала додаткові системи ППО IRIS-T для України

Позиція Кремля

Речниця МЗС Росії Марія Захарова назвала створення бази в Редзіково "провокацією" і звинуватила США та НАТО в підвищенні рівня ядерної небезпеки. Вона також зазначила, що база є "пріоритетною ціллю для потенційної нейтралізації".

Реакція США

"Такі погрози повинні сприйматися серйозно, і ми це робимо. Якими б безрозсудними та безвідповідальними вони не були, ми розглядаємо їх як потенційні ризики", – зазначив Кірбі.

Він також наголосив на рішучості президента США Джо Байдена забезпечити безпеку американських військ у Європі. "Президент Байден є непохитним у своїй позиції. Ми зробимо все можливе, щоб американські військові були в безпеці, а наші союзники по НАТО могли покладатися на виконання зобов’язань за п’ятою статтею", – додав він.

Відповідь Польщі

Росія раніше звинуватила США у створенні загрози для Москви через розміщення бази у Польщі. Зі свого боку Варшава спростувала ці звинувачення, заявивши, що база збудована для оборони і там не має ядерних ракет.

"Метою об'єкта є захист, а не напад", – підкреслили у Міністерстві закордонних справ Польщі.

Читайте також: В Україну прибула система ППО NASAMS, яку чекали майже два роки

Щит НАТО в інших країнах

База протиповітряної оборони в Редзіково розташована поблизу узбережжя Балтійського моря і є частиною системи Aegis Ashore, яка входить до складу протиракетного щита НАТО. Її завданням є перехоплення балістичних ракет малої та середньої дальності.

Google Maps

Об'єкт, будівництво якого розпочалося у 2016 році, оснащений сучасним радаром AN/SPY-1, пусковою установкою Mk 41 VLS і протиракетами SM-3 (Standard Missile-3). За словами польського уряду, ця база є унікальною оборонною системою через її складність і високу вартість.

Елементи системи Aegis Ashore також розміщені в Туреччині, Румунії та Іспанії. В останній базуються кораблі США, які беруть участь у протиракетній оборонній місії НАТО.

Читайте також: Угорщина розгорне систему протиповітряної оборони поблизу кордону з Україною

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки, яка передбачає можливість польській армії перехоплювати ракети та дрони у повітряному просторі України, випущених у напрямку їхньої країни.