UA / RU
Підтримати ZN.ua

США відновлюють військове стримування Ірану – Помпео

Режим повинен усвідомлювати, що ризики його згубної поведінки перевищують вигоди., стверджує держсекретар.

Глава американської дипломатії Майк Помпео заявив про те, що США відновлюють військове стримування режиму в Ірані, а санкції Вашингтона проти Тегерана будуть діяти, поки Ісламська республіка не припинить свою терористичну діяльність і не візьме на себе зобов'язання ніколи не мати ядерної зброї, повідомили в посольстві США в Києві.

"Держсекретар Помпео підкреслив, що адміністрація Трампа відновлює стримування режиму в Ірані. Режим повинен усвідомлювати, що ризики його згубної поведінки перевищують вигоди. Іран повинен поводитися як нормальна країна", - розповіли американські дипломати у вівторок.

"Наші санкції будуть діяти, поки режим не припинить свою терористичну діяльність і не візьме на себе зобов'язання ніколи не мати ядерної зброї", - сказав Помпео. "Економічний тиск. Дипломатична ізоляція. Військове стримування. Це основні елементи кампанії США щодо протистояння іранському режиму. Ми позбавили Іран коштів для фінансування терору, посилили стримування ліквідувавши Сулеймані і працюватимемо з союзниками для подолання цієї загрози".

Раніше Трамп заявив про те, що ввів нові санкції проти Ірану. Яких саме галузей іранської економіки стосуються санкції і в чому суть нових обмежень, президент США не уточнив.

Напередодні під час звернення до нації Трамп дав зрозуміти, що його адміністрація не має наміру завдавати ударів по Ірану, а збирається обмежитися посиленням санкцій у відповідь на ракетні обстріли військових баз в Іраку.

В ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудар по аеропорту Багдада, в результаті якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.

Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. У свою чергу президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану можливість проведення переговорів.

Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військова база "Балад" піддалися ракетному удару.

Міністр оборони США Марк Еспер заявив у вівторок, 7 січня, що США не прагнуть до війни з Іраном, але "готові її закінчити." Він також сказав, що США не виводять війська з Іраку після того, як у вихідні парламент Іраку проголосував за виведення американських військ.

В ніч на 8 січня Іран завдав удари. По військових об'єктах США в Іраку було випущено більше 10 балістичних ракет.

Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценаріїв розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню".