Адміністрація президента США Джо Байдена не надасть Україні сучасні безпілотники, попри прохання Києва та двопартійної групи членів Конгресу, що є відображенням обмеження на види озброєнь, які Вашингтон готовий надати для оборони України. Про це повідомляє WSJ.
Це рішення позбавляє Україну сучасного озброєння, про яке Київ просив протягом багатьох місяців. Пентагон відхилив запит, побоюючись, що надання безпілотників Gray Eagle MQ-1C ризикує призвести до ескалації і дати сигнал Москві, що США надають зброю, яка може бути націлена на позиції на території Росії, повідомили виданню американські чиновники та інші особи, знайомі з рішенням.
Чиновники США також іноді висловлювали занепокоєння, що технології безпілотників можуть бути вкрадені на полі бою. Але ці побоювання не були центральним аспектом рішення.
Представник компанії General Atomics, яка виробляє Gray Eagle, підтвердив, що компанія була поінформована про рішення, але відмовився коментувати деталі.
Члени Конгресу США від обох партій підштовхували адміністрацію Байдена надати Україні середньовисотні озброєні безпілотники, які можуть літати більше 24 годин. У листі 17 законодавців закликали адміністрацію прискорити процес розгляду питання про надання Gray Eagle, що призвело до проведення брифінгу на Капітолійському пагорбі з приводу цього рішення, повідомили чиновники Конгресу.
«Хоча ретельна оцінка та пом'якшення ризиків є важливими, вони не повинні відбуватися за рахунок життів українців», - написала двопартійна група законодавців у своєму листі у вересні.
Рішення було прийнято після того, як Росія оголосила про виведення своїх військ з Херсона та прилеглих районів, що може стати одним з найбільших відступів з часу її вторгнення. Однак українські офіційні особи попередили, що Росія може готувати пастку і в Херсоні залишається значна кількість військ РФ.
Відмова надати Україні озброєні безпілотники ускладнює для її солдатів захист цивільного населення та інфраструктури, які Росія атакувала протягом всієї війни, кажуть правозахисники.