UA / RU
Підтримати ZN.ua

США відкриті до можливості супроводу філіппінських кораблів у Південно-Китайському морі

Це може призвести до посилення напруженості у відносинах з Пекіном, який заявляв, що Штати “не мають права втручатися” в морську суперечку з Манілою.

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

США відкриті до можливості супроводу філіппінських суден під час місій у Південно-Китайському морі на тлі періодичних конфронтацій з китайськими кораблями, повідомляє Bloomberg.

Читайте також: Китай звинуватив Філіппіни у "навмисному зіткненні" з їхнім кораблем

“Безумовно, в контексті консультацій, будь-який варіант між двома суверенними державами з точки зору нашої взаємної оборони - супровід одного судна іншим, є цілком розумним варіантом у межах нашого Договору про взаємну оборону”, - заявив у вівторок, 27 серпня, голова Індо-Тихоокеанського командування США Семюель Папаро.

Філіппінські збройні сили покладатимуться на себе при виконанні місій у Південно-Китайському морі, сказав головнокомандувач філіппінських збройних сил Ромео Браунер-молодший, який виступив після Папаро.

“Поки ми можемо робити це самостійно, ми будемо продовжувати так робити. А потім шукатимемо інші варіанти, коли вже не зможемо робити це самостійно. Це, можливо, буде не лише співпраця зі Сполученими Штатами, але й з іншими країнами-однодумцями”, - додав Браунер.

Читайте також: Маніла звинуватила Китай у запуску сигнальних ракет поблизу філіппінських літаків у Південно-Китайському морі

Такі коментарі прозвучали після нещодавніх зіткнень між філіппінськими і китайськими кораблями в спірних водах. Вашингтон неодноразово запевняв Манілу в готовності захищати свого давнього союзника в разі збройного нападу відповідно до договору 1951 року. Китай, тим часом, займає дедалі агресивнішу позицію щодо філіппінських кораблів, яких він звинувачує у входженні у води, які вважає своїми.

Філіппіни проводять спільне патрулювання із США та іншими країнами, такими як Японія й Австралія, в Південно-Китайському морі, намагаючись захистити свободу судноплавства. Але пряма участь Вашингтона в місіях Маніли може призвести до посилення напруженості у відносинах із Пекіном, який заявляє, що Штати “не мають права втручатися” в морську суперечку.