UA / RU
Підтримати ZN.ua

США успішно випробували систему ПРО для НАТО

Випробування ракет-перехоплювачів SM-3 пройшло на Гаваях.

США провели успішний пуск ракет-перехоплювачів Standard Missile (SM)-3 системи протиракетної оборони (ПРО), повідомляється на сайті Агентства з протиракетної оборони при Пентагоні.

Агентство спільно з Тихоокеанським командуванням і Європейським командуванням 9 грудня провели випробування з перехоплення ракети на Гавайських островах.

Під час випробувань літак Boeing C-17 запустив навчальну балістичну ракету середньої дальності над океаном. Ціль була виявлена радаром і збита протиракетою SM-3, яка була запущена системою відстеження балістичних ракет Aegis.

Комплекси Aegis будуть використовуватися як частина системи ПРО, яку США створюють разом з союзниками по НАТО.

20 жовтня на півночі Атлантичного океану ракетний есмінець США USS Ross успішно перехопив балістичну ракету в ході демонстрації, яка відбулася в рамках спільних навчань 9 флотів країн-союзників присвячених відпрацювання роботи системи оборони від оперативно-тактичних ракет Maritime Theater Missile Defense (MTMD) Forum.

На початку 2000-х розгортання системи ПРО планувалося для захисту Європи від загрози тероризму з Близького Сходу (зокрема, з Ірану). У США неодноразово наголошували, що розміщення ПРО не спрямована проти Росії.

Тим не менш, в РФ регулярно погрожують ЄС і США заходами у відповідь на розгортання новим комплексом ПРО в Європі, наприклад, приціленням ядерних ракет на відповідні країни. На тлі напруженості в Європі через конфлікт в Україні Росія участила погрози про застосування ядерної зброї, а також вже переправляла комплекси "Іскандер" в Балтійський регіон - Калінінград.

В кінці 2014 року США почали розгортання системи ПРО у Румунії.

Також нещодавно посол Росії в Швеції заявляв, що якщо Швеція увійде в НАТО, РФ переорієнтує війська і ракети на країну. Аналогічну загрозу озвучував посол РФ в Данії.

Нещодавно Сергій Лавров звинуватив президента США Барака Обаму в обмані і недотриманні своїх слів. "Президент Обама говорив, що якщо іранське ядерне питання вирішиться, то зникне і потреба у створенні в Європі системи протиракетної оборони", - цитує видання Rzeczpospolita слова Лаврова, який додав, що обіцянки американського президента виявилися неправдою.

Пізніше в Держдепартаменті звинуватили Лаврова в "перекручуванні" слов Обами щодо ПРО в Європі.