UA / RU
Підтримати ZN.ua

США та Південна Корея проводять військові навчання з відбиття нападу КНДР

Вашингтон і Сеул значно активізували військове співробітництво після ядерних випробувань і ракетного пуску Пхеньяну.

США та Південна Корея проводять військові навчання по відображенню потенційного нападу субмарин Північної Кореї, передає агентство Yonhap.

Повідомляється, що навчання почалися в суботу, 13 лютого, в Японському морі і триватимуть три дні.

У військових навчаннях беруть участь по одному підводному човні США і Південної Кореї. Після даних навчань країни проїдуть маневри з використанням авіація для пошуку і знищення субмарин противника.

Також США направили до берегів Південної Кореї авіаносець класу "Німіц" для участі у спільних навчаннях у наступному місяці.

Читайте також: США, Японія і Південна Корея посилять військові зв'язки у відповідь на дії КНДР

У ніч на 7 лютого КНДР здійснила черговий запуск балістичної ракети дальнього радіусу дії, заявивши про запуск штучного супутника Землі.

У Південній Кореї скликали термінову нараду після отримання інформації про запуск ракети. Разом з тим, держсекретар США Джон Керрі засудив запуск ракети і назвав його "грубим порушенням" резолюцій Радбезу ООН. Він закликав до прийняття заходів, які б показали рішучість світового співтовариства вирішити проблему північнокорейської ядерної та ракетної програм.

Також дипломати США, Японії і Південної Кореї виступили за скликання екстреного засідання РБ ООН, яке, як очікується збереться вже 7 лютого.

Тим часом, США мають намір розширити санкції проти КНДР.

Пхеньян проігнорував попередження Вашингтона про жорсткі санкції у разі, якщо він проведе випробування нових ракет, і навіть заклики Китаю, свого впливового політичного союзника і економічного спонсора, утриматися від цього. А тому самими погрозами посилити санкції тут, очевидно, вже не обійтися.

Детальніше про останній ракетний пуск КНДР читайте в статті Віктора Каспарука "Ракетні демарші Пхеньяна" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".