Китай і США провели консультації щодо морських питань, в ході яких обидві країни домовилися підтримувати діалог та управляти ризиками, повідомляє Reuters.
Міністерство закордонних справ Китаю заявило у вівторок, 28 травня, що обидві сторони обмінялися думками щодо морської ситуації, домовилися підтримувати зв'язок та уникати непорозумінь і прорахунків.
Китай також висловив серйозне занепокоєння у зв'язку з “порушенням США й провокаціями в прилеглих водах”, закликавши Вашингтон утриматися від втручання в суперечки між Пекіном і його сусідами, або “використання моря для контролю над Китаєм”.
“Сполучені Штати повинні негайно припинити підтримку і потурання силам, що виступають за незалежність Тайваню”, - додали в китайському міністерстві.
США не мають офіційних дипломатичних відносин з Тайванем, але підтримують взаємодію з Тайбеєм, включаючи продаж зброї острову, проти чого виступає Пекін. Китай заявляє, що демократично керований Тайвань є його територією, але уряд острова відкидає претензії Пекіна на суверенітет.
Китай також закликав США не ставати на чийсь бік у Південно-Китайському морі після того, як у березні Вашингтон розширив співпрацю у сфері безпеки з Філіппінами.
Раніше повідомлялося, що Китай провів масштабні військові навчання біля Тайваню після інавгурації нового президента острова, назвавши їх покаранням для “сепаратистських сил”. США були “глибоко стурбовані” військовими навчаннями Народно-визвольної армії Китаю в Тайванській протоці та уважно стежили за маневрами, координуючись із союзниками й партнерами. В адміністрації американського президента Джо Байдена “наполегливо закликали” Пекін діяти стримано.
Після китайських навчань новий президент Тайваню Вільям Лай закликав американських законодавців, які відвідали острів, підтримати ініціативи, спрямовані на зміцнення обороноздатності Тайбея.