UA / RU
Підтримати ZN.ua

США та Китай домовилися посилити співпрацю в боротьбі зі зміною клімату, попри торговельну напруженість 

У Вашингтоні відбулися переговори представників з питань клімату двох країн.

США та Китай пообіцяли посилити співпрацю в боротьбі зі зміною клімату, зокрема, щодо заміни вугілля екологічно чистими джерелами енергії. Про це повідомляє FT.

Читайте також: Велика Британія співпрацює з Китаєм у боротьбі з кліматичною кризою — The Guardian

Заяви про співпрацю з'явилися після зустрічі між головним радником президента Джо Байдена з питань кліматичної політики Джоном Подестою та його китайським колегою Лю Чженьмінем, яка відбулася після відставки їхніх попередників Джона Керрі та Сі Чженхуа.

У повідомленні Державного департаменту США за підсумками переговорів йдеться, що Вашингтон і Пекін домовилися про обмін думками з питань, пов'язаних зі зміною клімату, включаючи технології вимірювання викидів парникових газів і контролю за викидами метану.

Обидві сторони також інтенсифікують комунікацію щодо розвитку відновлюваної енергетики та поступового скорочення використання вугілля. Американські чиновники заявили, що під час зустрічі зі своїми китайськими колегами вони обговорили важливість уповільнення зростання кількості вугільних електростанцій у Китаї.

Подеста назвав переговори "глибокими й продуктивними".  

"Ми повинні взяти кліматичну проблему під контроль, і немає більш важливих країн, ніж США і Китай, щоб очолити цей процес - навіть попри те, що загальні відносини між нашими двома країнами все більше характеризуються жорсткою конкуренцією", - сказав він.

Представники Держдепартаменту заявили, що зустрічі пройшли у дружній атмосфері. Колишній представник США з питань клімату Джон Керрі часто хвалився своєю здатністю підтримувати зв'язки з китайським колегою навіть у часи геополітичної напруги.

Попри це, ширше погіршення відносин між двома країнами впливало на кліматичні переговори між США і Китаєм. Американські та китайські дипломати не зустрічалися близько року, коли Пекін припинив кліматичні переговори у відповідь на візит колишнього спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі на Тайвань у серпні 2022 року. 

Зближення відбулося напередодні кліматичного саміту ООН COP28 в Дубаї минулого року, коли США й Китай досягли домовленостей, які охоплювали спільне зобов'язання "прискорити заміщення" викопного палива “зеленою енергією”.

Читайте також: Зміни клімату: метеорологиня розповіла, якими будуть майбутні зими

Зустрічі представників США та Китаю відбулися на тлі зростання торговельної напруженості між двома країнами. Повідомлялося, що адміністрація президента США Джо Байдена готова представити масштабне рішення щодо тарифів на китайські товари вже наступного тижня, яке, ймовірно, буде спрямоване на ключові стратегічні сектори.