UA / RU
Підтримати ZN.ua

США та і Європа займають 80% на світовому ринку продажу озброєнь – доповідь SIPRI

Військові дії на сході України викликали підвищення попиту на бронетехніку в Німеччині.

На світовому ринку озброєнь продовжують домінувати компанії із США та Європи: їхня частка становить майже 80%. У глобальному списку топ-100 числяться 38 підприємств США, обсяг продажів яких більш ніж наполовину перевищують оборот всіх виробників зброї, які представлені в доповіді Стокгольмського інституту дослідження проблем миру SIPRI.

Згідно з доповіддю, глобальний ринок озброєнь скорочується вже четвертий рік поспіль. Однак спад досить незначний і рівень витрат на військові потреби залишається високим: в 2014 році він склав близько 400 млрд дол, що майже на 5% менше, ніж у 2013 році.

Співробітники SIPRI відзначають зростання продажів озброєнь російського виробництва.

"Відзначений значне зростання обсягу продажу зброї, виробленого в Росії. Товарообіг російських компаній, що входять у сотню світових лідерів, з 2013 по 2014 рік виріс майже на 50 відсотків", - сказав експерт SIPRI і співавтор доповіді Пітер Веземан.

Перше місце в Європі за обсягами продажу зброї за кордон займає Німеччина. В самій ФРН відзначається зростаючий інтерес до бронетехніки. Експерти SIPRI пов'язують цей факт з військовими діями на сході України.

Проте доповідь SIPRI не враховує дані з Китаю, оскільки надійна інформація з даної країни відсутня.

Раніше SIPRI повідомляв, що Україна посідає дев'яте місце у списку найбільших експортерів зброї. протягом останніх п'яти років обсяги експорту українських озброєнь становили 3% від світових продажів (у 2005-2009 роках цей показник становив 2%). Згідно зі звітом, Україна є третьою за обсягами поставок озброєнь для Китаю - в 2009-2014 роках туди експортувалися двигуни для військових літаків. Крім того, в 2014 році Україна постачала бронетехніку до Камеруну і Нігерії.

У 2014 році лідером з імпорту озброєнь у світі стала Саудівська Аравія, свідчить дослідження американської компанії IHS. Таким чином, в минулому році країна обійшла Індію, яка лідирувала по цьому показнику в 2013 році. З п'ятої на третю сходинку піднявся Китай.