UA / RU
Підтримати ZN.ua

США та Британія звинуватили Китай у кібершпигунстві й запровадили санкції

Китайські дипломати у Лондоні та Вашингтоні відкинули ці звинувачення як необґрунтовані. 

США та Велика Британія звинуватили Китай у масштабній кампанії кібершпигунства, від якої, як стверджується, постраждали мільйони людей, включаючи законодавців, науковців і журналістів, а також компанії, в тому числі оборонні підрядники, повідомляє Reuters.

Читайте також: Китайські хакери ховалися в інфраструктурних системах США щонайменше п'ять років — спецслужби

Хакерська група отримала назву Advanced Persistent Threat 31 (“Розширена постійна загроза”) або APT31. Лондон та Вашингтона назвали її підрозділом Міністерства державної безпеки Китаю. Повідомляється, що цілями китайських хакерів були співробітники Білого дому, сенатори США, британські парламентарі та урядовці по всьому світу, які критикували Пекін.

Американські чиновники заявили, що шпигунська діяльність хакерів, яка тривала понад десять років, була спрямована на оборонних підрядників, інакодумців і низку американських компаній, включаючи сталеливарні, енергетичні та швейні фірми. Серед цілей були також провідні постачальники мобільного телефонного обладнання та бездротових технологій 5G. За словами офіційних осіб, об'єктами кібератак стали навіть дружини високопоставлених американських чиновників і законодавців.

Метою глобальної хакерської операції було "придушити критиків китайського режиму, скомпрометувати урядові установи й викрасти комерційну таємницю", - йдеться в заяві заступника генерального прокурора США Лізи Монако.

В оприлюдненому в понеділок, 25 березня, обвинувальному акті проти семи ймовірних китайських хакерів американські прокурори в суді заявили, що злам призвів до підтвердженої або потенційної компрометації робочих акаунтів, особистих електронних листів, онлайн-сховищ і записів телефонних дзвінків, що належать мільйонам американців. Офіційні особи в Лондоні звинуватили APT31 у кіберопераціях проти британських законодавців, які критикують Китай, і заявили, що друга група китайських кібершпигунів стояла за зламом британського наглядового органу за виборами, який окремо скомпрометував дані ще мільйонів людей у Сполученому Королівстві.

Китайські дипломати у Великій Британії та США відкинули ці звинувачення як необґрунтовані. Посольство Китаю в Лондоні назвало звинувачення "повністю сфабрикованим і зловмисним наклепом".

Британія та США запровадили санкції проти фірми, яка, за їхніми словами, була підставною компанією Міністерства державної безпеки Китаю, пов'язаною з хакерською діяльністю.

Міністерство фінансів США повідомило, що санкції стосуються компанії Wuhan Xiaoruizhi Science and Technology, а також двох громадян Китаю.

Читайте також: Китайська влада використовувала приватну компанію для хакерських атак та шпигунства — FT

Напруженість у відносинах між Пекіном і Вашингтоном щодо кібершпигунства зростає, оскільки західні спецслужби все частіше б'ють на сполох щодо ймовірної хакерської діяльності, яку підтримує Пекін.

Останніми роками Китай також почав заявляти про хакерські операції з боку Заходу. Наприклад, минулого року китайське Міністерство державної безпеки стверджувало, що Агентство національної безпеки США неодноразово проникало в систему китайського телекомунікаційного гіганта Huawei Technologies.