UA / RU
Підтримати ZN.ua

США та Британія запровадили додаткові санкції проти пов'язаних із ХАМАС осіб

Під обмеження, зокрема, потрапили особи з Туреччини, Лівану та Алжиру. 

Сполучені Штати і Велика Британія запровадили додаткові санкції проти осіб у Туреччині та інших країнах, які пов'язані з угрупуванням ХАМАС. Про це повідомляє Reuters.

Санкції спрямовані проти восьми посадовців, які просувають порядок денний та інтереси ХАМАС за кордоном і допомагають керувати фінансами угруповання, йдеться в заяві Мінфіну США.

Читайте також: Ізраїль починає закачувати морську воду в тунелі ХАМАС у Газі

"ХАМАС продовжує значною мірою покладатися на мережі представників та афілійованих осіб, використовуючи, здавалося б, сприятливі юрисдикції для проведення кампаній зі збору коштів на користь угруповання і спрямовуючи ці незаконні доходи на підтримку своєї військової діяльності в Газі", - заявив заступник міністра фінансів США з питань боротьби з тероризмом та фінансової розвідки Браян Нельсон.

Кілька посадовців ХАМАС, проти яких спрямовані санкції, базувалися в Туреччині, в тому числі один з ключових фінансових агентів угруповання Харун Мансур Якуб Нассер ад-Дін.

Наприкінці листопада Нельсон відвідав Оман і Туреччину, щоб працювати над зусиллями США з позбавлення ХАМАС та інших угруповань можливості збирати і переказувати кошти. 

Це був четвертий раунд санкцій Штатів проти ХАМАС після нападу бойовиків на Ізраїль 7 жовтня.

Міністерство закордонних справ Британії запровадило санкції проти ще семи осіб, пов'язаних із ХАМАС.

Санкції Великої Британії також спрямовані проти лідера палестинського угруповання "Ісламський джихад" і причетних до фінансової мережі, яка підтримує ХАМАС, в тому числі осіб у Лівані та Алжирі. Це другий раунд санкцій Британії проти ХАМАС після 7 жовтня.

Обмежувальні заходи блокують усе майно підсанкційних осіб у США та Британії, а також транзакції за їх участю.

Читайте також: ХАМАС застосував отруйний газ для вбивства ізраїльських солдатів на базі в Нахаль Оз – ЗМІ

Раніше США запровадили санкції проти трьох осіб, які, за їхніми словами, є представниками ХАМАС у Туреччині і допомагають керувати інвестиційною мережею бойовиків. Також Мінфін США запроваджував санкції проти турецької інвестиційної компанії з нерухомості, яка, за даними Штатів, перебувала під контролем ХАМАС.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган підтримав ХАМАС, відмовляючись назвати цю організацію терористичною, та виступив проти Ізраїлю. Про те, яку мету ставить перед собою Ердоган, читайте в статті В’ячеслава ЛіхачоваЩо стоїть за антиізраїльською риторикою Ердогана?”.