UA / RU
Підтримати ZN.ua

США та Британія ввели санкції щодо банди росіян-кіберзлочинців

Група Trickbot атакувала органи влади та критично важливу інфраструктуру.

США та Велика Британії ввели санкції проти сімох громадян Російської Федерації, яких підозрюють у кіберзлочинах проти американських та британських органів влади, організацій та громадян. Про це йдеться на сайтах Мінфіну США та уряду Великої Британії.

Зокрема, під санкції потрапили Валентін Карягін (псевдонім Глобус), Максім Міхайлов (псевдоніми Багет та MaxMS76), Дмітрій Плєшевскій (псевдонім Ісільдур), Міхаіл Іскрицкій (псевдонім Тропа), Віталій Ковальов (псевдоніми: Бен та Бентлі), Іван Вахромєєв (псевдоніми: Гриб та ivanalert) та Валерій Сєдлєцкій (псевдонім Стрікс).

Всі вони, за даними Мінфіну США, входили до складу кіберзлочинного групування Trickbot, яке займалося розробкою та впровадженням комп'ютерних вірусів. Їх використовували для крадіжки фінансових даних. Вперше діяльність угруповання виявили у 2016 році.

За даними америкнських правоохоронців, віруси Trickbot вразили мільйони комп'ютерів у всьому світі. У розпал пандемії коронавірусу у 2020 році Trickbot атакував лікарні та медичні центри, запустивши хвилю атак програм-вимагачів на лікарні по всій території США.

У Великій Британії учасників угруповання Trickbot підозрюють у створенні двох програм-вимагачів Conti та Ryuk, жертвами яких стали щонайменше 149 користувачів. Завдані ними збитки оцінюються в £27 млн.

Читайте також: TikTok заблокував понад 1500 російських ботів, які працювали на європейську авдиторію

Останнім часом, за даними Мінфіну США, кіберзлочинне угруповання Trickbot виконує завдання російських спецслужб, зокрема, організовує та здійснює кібератаки на американські та британські урядові сайти, а також сайти комерційних компаній  США та Великобританії.

Санкції передбачають, що все майно та активи членів Trickbot має бути заморожене, а банкам заборонено здійснювати будь-які транзакції кіберзлочинців та пов'язаних із ними осіб. Крім того, їм заборонено в'їзд до Великої Британії.

6 лютого національне агентство з кібербезпеки Італії попередило про масштабну кампанію з поширення програм-вимагачів на тисячах комп’ютерних серверів у Європі та Північній Америці. Постраждали, зокрема, Франція, Фінляндія та Італія, а також США і Канада.

8 лютого російські хакери з так званої кіберармії здійснили DDoS-атаку на сайт Міністерства культури та інформаційної політики України.