UA / RU
Підтримати ZN.ua

США стурбовані рішенням РФ поставляти Ірану ракети С-300

Путін зняв заборону, що діяла п'ять років, на постачання зенітних ракетних систем С-300 Тегерану.

США стурбовані рішенням Росії поставляти Ірану ракетні комплекси С-300, заявила в понеділок офіційний представник держдепартаменту Марі Харф.

"Ми вже давно висловлюємо наші побоювання", - сказала вона. За її словами, "держсекретар США Джон Керрі підняв дане питання на сьогоднішньому розмові з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим".

"Ми не вважаємо це конструктивним", - сказала Харф.
Коли журналісти попросили її уточнити, в чому полягають побоювання США, вона підкреслила, що мова йде про "дестабілізуючих дій Ірану в регіоні", зокрема, в Ємені.

Коаліція країн Перської затоки, а також Єгипту, Йорданії і Судану, очолювана Саудівською Аравією, з 26 березня проводить у Ємені військову операцію проти хуситов, які взяли під контроль більшу частину території країни, в тому числі столицю Сану. Коаліція і США звинувачують Іран у втручанні у єменський конфлікт. Тегеран, у свою чергу, заперечує свою допомогу в озброєнні шиїтських повстанців-хуситов.


У той же час США не вважають, що рішення Росії поставляти Ірану комплекси ППО С-300 завадить "шістки" міжнародних посередників на переговорах за ядерною програмою Тегерана, заявила в понеділок офіційний представник держдепартаменту Марі Харф.

"Ми не вважаємо, що це підірве єдність групи "п'ять плюс один". Це окреме питання", - сказала вона.


Раніше 13 квітня стало відомо, що президент РФ Володимир Путін підписав указ, який дозволить передати Ірану російські зенітні ракетні системи С-300.

Указ знімає заборону на транзитне переміщення через територію РФ (у тому числі повітряним транспортом), вивезення з території РФ в Іран, а також передачу Ірану поза межами Росії з використанням морських і повітряних суден під прапором РФ зенітних ракетних систем С-300.

Контракт на постачання Ірану п'яти дивізіонів С-300 вартістю близько $ 800 млн був підписаний в 2007 році.

У червні 2010 року Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію про збройний ембарго проти Ірану, якою були введені обмеження на поставку цій країні ракет і ракетних систем. У цій ситуації в кінці 2010 року тодішній президент РФ Дмитро Медведєв підписав указ, що забороняє продаж цих систем ППО Ірану.