Директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер висловив серйозну стурбованість у зв'язку з кіберактивністю Росії, яка загрожує національній безпеці Сполучених Штатів Америки.
Про це Клеппер заявив під час слухань в Палаті представників США.
"Російське Міноборони створює власне кіберкомандування, яке, за оцінкою російських офіційних посадових осіб, буде відповідати за реалізацію наступальних заходів в кіберпросторі", - зауважив глава американської національної розвідки.
Він пояснив, що "наступальні заходи" будуть включати, зокрема, поширення пропаганди і інфікування вірусами комп'ютерних систем противника.
За словами Клеппера, США вивчають ситуацію, на підставі чого можна стверджувати, що Росія збільшує свої можливості для доступу до систем, які керують стратегічно важливими інфраструктурами США. Такі спроби вже були зафіксовані, коли в подібні системи завантажувалися вірусні програми.
Крім того, він звернув увагу на загрозу кібератак для міжнародних фінансових ринків, що може мати глобальні наслідки. Причому, як зазначив Клеппер, занепокоєння викликають дії не тільки РФ, але і Китаю. Він назвав подібного роду кібератаки "політично мотивованими".
Видання Newsweek писало, що хакери стали найпотужнішою зброєю Росії. В жаргоні хакерів існує поняття ефекту "від кібернетичного до фізичного". Це означає здатність хакера впливати на реальний світ за допомогою інструментів у віртуальному. І часто цей вплив має деструктивний характер.
Причетність до таких атак Росії дуже турбує Захід, оскільки це єдина країна, яка на сьогодні намагається поєднувати кібернетичні удари із реальним наступом танків. Раніше стало відомо, що російські хакери проникли в електронну пошту президента Барака Обами.