Адміністрація США незабаром введе нові санкції проти Ірану, повідомила газета The Hill з посиланням на високопоставленого співробітника Ради національної безпеки Тіма Моррісона.
"Чекайте нових санкцій незабаром", - сказав він.
За його словами, санкції будуть введені "дуже скоро".
Спецпредставник США щодо Ірану Брайан Хукс, у свою чергу, підтвердив, що Вашингтон прийме нові заходи щодо Тегерана.
"Ми заздалегідь не попереджаємо про те, які саме санкції збираємося ввести. Кампанія щодо максимального економічного тиску на Іран тільки починається. Будуть прийняті нові заходи", - повідомив він під час телефонного брифінгу.
Іран в середу оголосив, що він перестає дотримуватися деяких зобов'язань, передбачених ядерною угодою 2015 року, і пригрозив підвищити рівень збагачення урану, якщо інші країни не захистять його від санкцій США. Частковий вихід Ірану з ядерної угоди поки залишається найсерйознішою реакцією Тегерана на заходи США, спрямовані на посилення тиску на режим. У 2015 році "шістка" міжнародних посередників (п'ять постійних членів Ради Безпеки ООН і Німеччина) і Іран прийняли Спільний комплексний план дій (СВПД) щодо іранської ядерної програми. План передбачав скасування міжнародних і односторонніх санкцій щодо Ірану в обмін на його згоду ввести певні обмеження на ядерну програму. СВПД обмежує Іран у збагаченні урану до 3,67%. Це робить можливим використовувати уран для атомних електростанцій, але цього недостатньо для створення ядерної зброї.
Однак президент США Дональд Трамп розкритикував угоду і вийшов з неї. Адміністрація Трампа з 5 листопада 2018 року відновила всі санкції проти Ірану, вимагаючи від держав-союзників припинити купувати іранську нафту під загрозою штрафних заходів для компаній-закупівельників. Однак США зробили для восьми країн винятки, які минули через 180 днів, 2 травня. У цьому списку опинилися Індія, Китай, Тайвань, Туреччина, Південна Корея, Японія, а також дві держави-члени Європейського Союзу - Греція та Італія.