Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе уникнув відповіді на питання про те, чи висував він президента США Дональда Трампа на Нобелівську премію миру. На засіданні Бюджетного комітету 18 лютого він не підтвердив і не спростував ці слова, підкресливши, що Нобелівський комітет дозволяє розсекретити імена тих, хто висував кандидата, тільки через 50 років.
"Нобелівський комітет дотримується політики збереження в таємниці імен кандидатів і тих, хто висував їх протягом 50 років", - сказав Абе у відповідь на питання Юїтіро Тамакі, голови Демократичної партії народу. "Я хотів би утриматися від коментарів у відповідності з цією політикою", повідомляє The Asahi Shimbun.
Як відомо, Трамп заявив на прес-конференції в Білому домі 15 лютого, що Абе передав йому копію листа, якого він написав до Нобелівського комітету, щоб висунути президента США на премію від імені Японії.
Джерела в японському уряді повідомили, що Абе висунув Трампа на Нобелівську премію приблизно восени минулого року після того, як американська сторона неформально попросила японського лідера про висунення. Це сталося після першого саміту США та Північної Кореї в червні минулого року в Сінгапурі.
Після цієї зустрічі Абе високо оцінив досягнення Трампа. "(Президент) рішуче відреагував на проблему ядерної зброї і ракет Північної Кореї і провів історичний саміт США-Північна Корея", - сказав прем'єр-міністр. "Під час саміту він передав північнокорейському лідеру Кім Чен Ину мою позицію щодо вирішення проблеми викрадених японських громадян (Північною Кореєю)".
Адміністрація США відмовилася від коментарів.
Два депутата правлячої Партії прогресу Норвегії повідомили про рішення висунути кандидатуру президента США Дональда Трампа на Нобелівську премію миру; до цього рішення політиків підштовхнула зустріч Трампа з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином.
Детальніше про саміті США і КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт в Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися".