США надсилають до Туреччини команду, яка буде розслідувати звинувачення Анкари про причетність Фетхуллаха Гюлена до заколоту в Туреччині, повідомляє Reuters, посилаючись на заяву агентства Bloomberg.
Як повідомило джерело Bloomberg в адміністрації президента Барака Обами, незважаючи на звинувачення з боку Туреччини, ця країна не надала Мін'юсту формальних доказів того, що він був залучений до спробу військового перевороту. Замість цього, зазначив співрозмовник видання, докази, наведені Анкарою, фокусуються на передбачуваній змові, а також "кримінальній поведінці" Гюлена ще до спроби заколоту.
Відправлення команди з американського Мін'юсту, ймовірно, покликане запевнити президента Туреччини Реджейпа Тайіпа Ердогана в тому, що США сприймають запит про екстрадицію Гюлена всерйоз, допускає агентство.
Раніше Анкара направила Вашингтону запит про екстрадицію Гюлена. Однак США не мають наміру видавати Гюлена без доказів його причетності до перевороту.
Як відомо, в ході спроби військового перевороту в Туреччині загинули не менше 265 осіб. Кількість поранених оцінюється в 1500 чоловік. Вже на наступний день почалися масові репресії стосовно супротивників президента Реджепа Тайіпа Ердогана, які торкнулися десятки тисяч чоловік.
Влада Туреччини звинувачує в організації заколоту Фетхуллаха Гюлена. Той, у свою чергу, відкидає обвинувачення, заявляючи, що переворот міг бути постановочним і що до цього може бути причетний Ердоган.