США перекинули танки, артилерію та іншу військову техніку в комплекс печер, які розташовані в центральній Норвегії, передає телеканал CNN.
За словами командира 2-ї морської експедиційної бригади Вільяма Бендлі, дане розгортання військової техніки скорочує кількість часу, необхідного для реагування на потенційні кризові ситуації.
Норвезькі печери використовувалися для зберігання американської військової техніки в 1980-ті роки для стримування СРСР.
Після закінчення холодної війни, США поставили під сумнів доцільність змісту печерного комплексу, повідомив директор Ініціативної групи з трансатлантичної безпеки в Атлантичній раді Магнус Норденман. Норвегія погодилася взяти на себе витрати на утримання печер в 1990-х.
Печерний комплекс являє собою сучасний і надійний об'єкт, в якому працює близько 100 співробітників з США та Норвегії, його потужностей вистачить для підтримки 15000 морських піхотинців. Обладнання в печерах було використане для підтримки операцій в Іраку.
Частина техніки, 6500 одиниць, яка розміщена в печерах, буде використана ів навчаннях Cold Response 2016 ("Холодна відповідь"), які пройдуть в кінці лютого. У них візьмуть участь 12 країн-членів і партнерів НАТО і більш 16000 військовослужбовців. У Міноборони Норвегиии повідомили, що дані навчання допоможуть розвинути можливості військових "у складних умовах" і "підтвердити НАТО здатність до колективної оборони і стримування". Нові військові навчання мають вирішальне значення для забезпечення того, щоб військові НАТО могли перевірити функціонування техніки і поведінку людей в холодних погодних умовах.
Раніше стало відомо, що США в травні перекинуть шість винищувачів F-15 у Фінляндію для участі у військових навчаннях, які пройдуть в 100 милях (близько 160 км від кордону з Росією.
В кінці січня було опубліковано щорічну доповідь генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга, в якому підтверджується, що в 2013 році російська авіація проводила навчання, що симулювали атаку на Швецію. "У рамках всеосяжного військового переозброєння ступінь військових маневрів і навчань Росії досягли рівня, небаченого з кінця холодної війни", - йдеться у висновку Столтенберга.