UA / RU
Підтримати ZN.ua

США, Росія та Китай можуть розпочати гонку ядерних озброєнь – NYT

Вашингтон, Москва та Пекін активно ведуть програми модернізації ядерної зброї.

США, Росія і Китай активно розробляють нове покоління малих, менш руйнівних ядерних озброєнь. Даний факт може відновити гонку озброєнь часів холодної війни і зруйнувати баланс, який понад півстоліття утримував світ від застосування ядерної зброї, пише видання The New York Times.

У статті наголошується, що США мають намір витратити на модернізацію своєї ядерної програми близько одного трильйона доларів протягом наступних 30 років.

У свою чергу, пише видання, Росія розробляє зменшені ядерні боєголовки, а також підводний безпілотник, який за допомогою радіації від підводного ядерного вибуху здатний зробити непридатними для життя цілі міста.

Що стосується Китаю, повідомляє видання, то він розробляє нові надзвукові боєголовки, які злітають в атмосферу зазвичній балістичній ракеті, але потім починають здійснювати маневри на швидкості кілька кілометрів на годину, що може зробити існуючі системи протиракетної оборони марними.

Раніше Генеральний секретар Єнс Столтенберг заявляв, що НАТО не буде спокійно спостерігати за ядерними погрозами з боку Росії. Генсек НАТО вважає, що не можна знижувати поріг застосування ядерної зброї.

Видання The Times повідомляло про те, що Росія шантажує Захід застосуванням ядерного арсеналу, якщо Україна отримає американську зброю для боротьби проти проросійських терористів і російської армії. Російські розвідники попередили, що Путін готовий рішуче відповісти на будь-які спроби посилити присутність НАТО в Балтії. При цьому Москва готова "застосувати як ядерну зброю, так і неядерні засоби". Було також зазначено, в яких випадках Росія може наважитися на застосування ядерної зброї.

В свою чергу, видання Washington Post писало, що безпілотник Росії з ядерною бомбою лякає світ. Видання нагадує, що про існування такої розробки стало відомо після витоку в пресі сторінок доповіді одного з військових начальників Росії під час зустрічі з президентом Володимиром Путіним в Сочі. В Кремлі згодом сказали, що відео з даними про "Морську багатофункціональну систему Статус-6" не повинно було потрапити в ефір. І відео негайно видалили. Однак інформація про існування такої зброї поширилася.