UA / RU
Підтримати ZN.ua

США, Росія і Китай почали консультації щодо нового договору про ракети — експерт

США швидше Росії можуть наростити потужність свого флоту ударними ракетами великої дальності і розгорнути їх у Чорному та Балтійському морях.

Оскільки остання перед анонсом про вихід із ДРСМД зустріч США і Росії відбулася в Пекіні, нові консультації вже почалися. Путін заборонив своїм підручним ініціювати переговори, але це не означає, що Росія не братиме участі в переговорах, ініційованих США. Доки є надія на новий, ще більш фундаментальний, ніж ДРСМД, договір, ніхто не зацікавлений у різких рухах.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олексій Їжак, завідувач відділом Національного інституту стратегічних досліджень. На його думку, Росія швидше за США здатна розгорнути у своїй європейській частині поки що заборонені ракети середньої і меншої дальності. Але США швидше за Росію можуть наростити потугу свого флоту ударними ракетами великої дальності та розгорнути їх у Чорному і Балтійському морях.

"І США, і Росія пам'ятають, що ДРСМД - не останній ядерний рубіж. Є ще СНВ-3 (але це тема окремої розмови) і так звані "президентські ядерні ініціативи" 1991 р., згідно з якими, серед іншого, нестратегічну ядерну зброю, включно з ядерними боєголовками для "Томагавків", було прибрано з флоту, проте не знищено. До речі, саме виконанню США і Росією "президентських ядерних ініціатив" Україна зобов'язана несподіваним для себе вибавленням від тактичної ядерної зброї в першій половині 1992 р. Є ще стародавні підвалини, які небезпечно руйнувати", - зазначає експерт.

Детальніше про підготовку нового договору з контролю за ракетами середньої і меншої дальності читайте у статті Олексія Їжака "Договір помер. Хай живе договір!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".