UA / RU
Підтримати ZN.ua

США провели заключне випробування нової ядерної бомби

Збої під час випробування були відсутні.

У понеділок, 16 листопада, Національне управління ядерної безпеки (НУЯБ) при міністерстві енергетики повідомило, що було проведено третє за рахунком випробування атомної бомби B61-12, яке не супроводжувалося підривом її ядерного заряду.

Це було заключне випробування бомби B61-12, на якій встановлена нова хвостова частина, що виготовляється компанією Boeing. Дане випробування пройшло 20 жовтня на полігоні Тонопа в штаті Невада з використанням винищувача-бомбардувальника F-15E.

Як сказали в НУЯБ, системи скинутої з літака ядерної бомби продемонстрували штатну роботу "в умовах керованого польоту, близьких до реальності". Згідно з попередніми висновками, ніяких збоїв під час випробування не було, телеметрична інформація була зібрана, як планувалося, були також зроблені необхідні відеозапису.

На початку жовтня Держдепартамент США за результатами обміну даними між Вашингтоном і Москвою про чисельність стратегічних наступальних озброєнь повідомив, що Сполучені Штати станом на 1 вересня 2015 року мали 762 розгорнутими міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР), балістичними ракетами на підводних човнах (БРПЧ) і важкими бомбардувальниками (ТБ). Кількість таких же озброєнь у Росії становило 526.

Раніше Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру SIPRI повідомив, що кількість ядерної зброї у світі повільно продовжує скорочуватися та одночасно модернізується.

Це скорочення відбувається в основному за рахунок США і Росії, на частку яких припадає приблизно 90% світових запасів ядерної зброї. Водночас обидві країни мають масштабні і дорогі програми по модернізації своїх ядерних арсеналів.