Консенсус обох партій в США щодо війни в Україні свідчить про те, що Вашингтону варто діяти більш рішуче проти агресії Росії.
Про це на сторінках Washington Times пишуть колишній заступник Держсекретаря США Пола Добрянська і директор Програми національної безпеки в Центрі двопартійної політики Блез Міштал. Автори закликають Вашингтон не лише озброїти українських солдатів, а використати весь арсенал зовнішньополітичних інструментів.
"Реваншизм Росії почався не з України і не закінчиться на ній. А "зелені чоловічки" - це не єдиний російський зовнішньополітичних інструмент. Москва веде активну підривну діяльність вздовж східного кордону Європи. Її мішень – економічна і політична стабільність регіону", - йдеться в статті.
Експерти зауважують, що східноєвропейські столиці нервують через можливе вторгнення Росії. Тож США варто продемонструвати свою зацікавленість і підтримку в регіоні. Автори визнають, що Росія за межами України ще поки не вдається до грубої військової сили. Але це не означає, що потрібно ігнорувати агресивні сигнали, які подає Москва.
"Росія розгорнула пропагандистську і підривну кампанію, націлену на країни Центральної Європи, до яких вона не могла дотягнутися останні 25 років. Її основана тактика полягає в тому, щоб загострити і використовувати внутрішні протиріччя Європи", - йдеться в статті.
При цьому, Москві до цих пір успішно вдавалося втілювати свій план. Автори підкреслюють посилення дружніх стосунків Володимира Путіна з прем'єром Угорщини Віктором Орбаном. Крім того, такий розворот на схід Кремль намагається спровокувати за допомогою проросійських партій в Польщі і пропагандистських ЗМІ.
Декларована на Заході "єдність" повинна бути не лише темою для політичних заяв, а інструментом в боротьбі США і Європи проти агресії Росії.
"Лише працюючи разом з нашими європейськими союзниками, ми зможемо протистояти спробам Росії пошкодити тканину європейського об'єднання", - пишуть Добрянський і Міштал.
В цей же час, президент США Барак Обама вважає, що надання летального озброєння Україні посилить конфлікт. За словами представника Білого дому, президент США вважає, що рішення збройного конфлікту в Україні не лежить у військовій площині. У свою чергу Москва не соромиться погрожувати Заходу ядерною зброєю. Тож на тлі російської агресії в Пентагоні створено відділ ядерної безпеки.