Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен і глави світових держав відреагували на вступ Джо Байдена на посаду президента США після церемонії інавгурації.
Так, Урсула фон дер Ляйен сказала, що Європа готова возз'єднатися "зі старим і надійним партнером, вдихнути нове життя в наш заповітний союз".
"Сполучені Штати повернулися", - написала президент Єврокомісії в Твіттер.
Британський прем'єр Борис Джонсон, виступаючи в парламенті, заявив, що з нетерпінням чекає можливості працювати з новим американським президентом і його адміністрацією, зміцнюючи партнерство між країнами і працюючи над загальними пріоритетами.
Франк-Вальтер Штайнмаєр, глава Німеччини, в своєму відеозверненні сказав, що "сьогодні хороший день для демократії", передає dw.
"Я відчуваю величезне полегшення від того, що сьогодні Джо Байден приведений до присяги в якості президента і переїде в Білий дім. Я знаю, що багато людей в Німеччині поділяють це почуття", - сказав політик.
Президент Франції Емманюель Макрон запросив глав Сполучених Штатів в Париж, написавши у своєму Твіттер, що готовий разом протистояти викликам часу.
"Ми разом. Ми будемо сильнішими... Сильніше, щоб побудувати наше майбутнє", - зазначив Макрон.
Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес сказав в своєму виступі, що "перемога Байдена є перемогу демократії над ультраправими".
Санчес нагадав, п'ять років тому думав, що Трамп був поганим жартом, але п'ять років по тому зрозумів: "він поставив під загрозу не що інше, як найпотужнішу демократію в світі".
Італійський прем'єр Джузеппе Конте в своїй промові в парламенті сказав, що Італія "з нетерпінням чекала президентства Байдена" щоб працювати в рамках G20, де вона головує.
Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив про те, що з нетерпінням чекає можливості попрацювати з Байденом над подальшим зміцненням американо-ізраїльського альянсу.
"Чекаю продовження розширення миру між Ізраїлем і арабським світом і протистоянням спільним викликам, головним з яких є загроза, що виходить від Ірану", - заявив Нетаньяху.
Відзначимо, що офіс Нетаньяху подякував колишньому президента Дональда Трампа "за всякий великий чин" для Ізраїлю.
Прем'єр-міністри Канади Джастін Трюдо і Нової Зеландії Джасінда Арден та інші лідери також висловили сподівання на розвиток співробітництво з США при Байдена.
Нагадаємо, що Джо Байден склав присягу президента США і офіційно став 46-м лідером Сполучених Штатів. На церемонії інавгурації Байдена до присяги привів головний суддя Верховного суду Джон Робертс на Західному фронті Капітолію.
Перед цим присягу віце-президента США прийняла Камала Харріс, яка стала першою в історії США жінкою на цій посаді.
Про те, які виклики стоять перед Джо Байденом і його командою, читайте у свіжій статті Олега Шамшура " Гіркий присмак перемоги на тлі великих очікувань ".