США відмовляться від винятків, які дозволяють низці країн світу купувати іранську нафту без ризику потрапити під американські санкції. Про це повідомляється в заяві Білого дому. Звільнення від санкцій за покупку іранської нафти перестане діяти для Китаю, Індії, Японії, Південної Кореї і Туреччини.
Агентство Associated Press зазначає, що термін дії винятків закінчиться 2 травня, після чого США не будуть їх продовжувати. Білий дім запевнив, що робить все можливе, щоб це рішення не спровокувало дефіцит нафти на світовому ринку.
У березні обсяг нафти, імпортованої з Ірану, оцінювався приблизно в мільйон барелів на день. У квітні 2018 року, до виходу США з іранської ядерної угоди, Іран постачав на експорт близько 2,5 мільйона барелів на добу.
Адміністрація президента США Дональда Трампа з 5 листопада 2018 року відновила всі санкції проти Ірану, які раніше були зняті в рамках "ядерної угоди" 2015 року; обмежувальні заходи торкнуться експорту нафти, судноплавства, банківської і всіх інших галузей, що стосуються економіки. Міністр фінансів США Стівен Мнучін заявив про те, що кінцевою метою санкцій є стримування агресивної поведінки режиму в Тегерані. 5 лютого Трамп назвав Іран терористичною країною номер один. 13 березня 2019 року Трамп продовжив санкції проти Ірану. 22 березня США розширили санкції.