UA / RU
Підтримати ZN.ua

США пора посилити боротьбу з кремлівською пропагандою - конгресмен

Служби іномовлення США зараз борються з пропагандою Кремля не на належному рівні.

Путінська пропаганда "процвітатиме", поки що Штати не посилять боротьбу з нею, пише конгресмен-республіканець Ед Ройс, голова комітету з міжнародних відносин Палати представників США The Wall Street Journal.

"Кремлівська пропаганда дуже випереджає нашу можливість дізнатися правду. США потрібен новий підхід", - каже Ройс.

У Володимира Путіна є таємна армія. Це армія тисячі "тролів", телеведучих та інших осіб, які працюють вдень і вночі, поширюючи антиамериканську пропаганду в інтернеті, ефірі і газетах по всій Росії і в світі. Путін використовує воїнів дезінформації, щоб дестабілізувати своїх сусідів і управляти частиною України. Ця сила може бути більш небезпечною, ніж військова, бо артилерія не може зупинити їх брехня, яка підриває інтереси США у сфері безпеки в Європі.

Служби іномовлення США, відомі ще з часів холодної війни, не можуть тому перешкодити. "Вони - в занепаді і більше нездатні відповідати на сьогоднішні виклики. Поки ми це не змінимо, російський президент та його пропаганда будуть процвітати", - йдеться в статті.

Деякі члени інформаційної армії Путіна представляються журналістами. Пропагандисти російського президента кажуть світу, що озброєні бандити, які вторглися в східну Україну, є "борцями за свободу", а ЦРУ відповідає за все, починаючи від подій 11 вересня до катастрофи MH17.

При цьому з Росії підтримка Путіна понад 80%, незважаючи на економіку руйнується. Його телебачення як мегафон транслює програми в Україні та Молдові кожен день. У прибалтійських державах - країнах-членах НАТО - розпалюється міжетнічна напруженість, поширюється брехня про дискримінації щодо етнічних росіян.

"Чому зусилля Путіна настільки тривожні? США має зобов'язання стосовно безпеки з 27 країнами НАТО, деякі з яких стали мішенню Росії з її дезінформацією. Нам краще почати перевірку цього впливу, якщо ми хочемо запобігти нестабільність, яка може призвести до збройного конфлікту вже й за межами України", - йдеться в статті.

Видання нагадує, що в часи холодної війни уряд США фінансувало мовлення за допомогою Голосу Америки, Радіо Свободи, Вільної Європи. Ці канали мовлення показували світ за межами "в'язниці" радянської пропаганди.

В 1998 році в США була створена Рада керуючих мовленням (BBG), але вона підірвала роботу мовних служб США, витіснивши тих, які знаходяться в Європі, і позбавивши їх здатності захищатися від інформаційної війни, яку Росія відновила.

"Відновлення цього "корабля" має стати пріоритетом зовнішньої політики. Незабаром я внесу підтриманий обома партіями законопроект, який вирішить цю задачу", - говорить Ройс.

Згідно з проектом, одна американська мовна організація ("Голос Америки") стане висвітлювати політику США та інші глобальні новини, а інша, що включає в себе "Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа" і подібні їй служби, стане діяти в якості вільної преси в таких репресивних суспільств як в Росії. У кожній із організацій буде свій головний керуючий і своя рада, їх підзвітність буде прозорою для всіх.

"Путін використовує свою інформаційну армію, щоб напасти на США і підірвати наші інтереси по всьому світу. Ми не можемо дозволити собі й далі "борсатися" в цій ямі", - резюмувала вона.

Читайте також: Місія ООН з прав людини в Україні підіграє російській пропаганді - експерт

Видання Newsweek писало, Євросоюз почав кампанію по боротьбі проти пропаганди Росії, яка, на думку багатьох європейських лідерів, дестабілізує континент. Відомо, що група буде щодня стежити за російськими ЗМІ, виявляти неправдиву інформацію і опублікувати спростування або уточнення до інформації, якою маніпулює російська преса.