З моменту вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Сполучені Штати виділили нашій країні допомоги на понад $14,5 млрд. Про це розповів Білл ЛаПланте, заступник міністра оборони США з питань закупівель і забезпечення, під час брифінгу в Пентагоні.
Частина наданої допомоги була придбана за контрактами у виробників оборонної промисловості в рамках Ініціативи сприяння безпеці України. Але значна частина обладнання та зброї, вартістю близько $12,5 млрд, була надана за рахунок власних арсеналів США.
«Це означає, що такі речі, як ракети Javelin і Stinger, системи залпового вогню HIMARS і безпілотні літальні системи Switchblade, наприклад, були вилучені безпосередньо з наявного військового інвентарю США для відправки за кордон», — розповів чиновник.
З огляду на це, в Пентагоні роблять все, аби поповнити кількість та номенклатуру озброєння, щоб підтримувати на необхідному рівні боєздатність американської армії.
Як повідомляється, Міністерство оборони вже уклало контракти з низкою виробників, щоб повернути військовим підрозділам те, чим вони поділились для підтримки України. Щоб оптимізувати та пришвидшити цей процес, Міноборони вживає заходів для стимулювання виробництва та швидкого укладання контрактів.
За словами ЛаПланте, вже укладено контракти на суму близько $1,2 млрд для поповнення військових запасів США. Зокрема, близько $352 млн на заміну ракет Javelin, $624 млн на заміну ракет Stinger і $33 млн на заміну систем HIMARS.
Зараз триває укладання контрактів на суму ще $1,2 млрд на озброєння та обладнання, яке Україна отримає в рамках USAI: це 155-міліметрові боєприпаси, безпілотні літальні комплекси Switchblade, радіолокаційні системи та тактичні транспортні засоби.
Як повідомлялось, наприкінці квітня міністр оборони США Ллойд Остін взяв участь у першому засіданні Контактної групи з питань оборони України, де зустрілися лідери приблизно 40 країн, щоб обговорити поточні та майбутні зусилля з надання підтримки Україні та допомоги Україні у збереженні її суверенітету.
На сьогодні до складу контактної групи входять близько 50 країн, вчора група завершила своє п'яте засідання на авіабазі Рамштайн в Німеччині.