UA / RU
Підтримати ZN.ua

США погодилися вивести війська з Іраку після переговорів з офіційними особами Багдада

Американські війська і сили коаліції будуть «переходити» і передислокувати свої бойові сили з Іраку.

Американські війська і сили коаліції будуть «переходити» і передислокувати свої бойові сили з Іраку, йдеться в спільній заяві Вашингтона і Багдада в середу.

Оголошення було зроблено після третьої наради зі стратегічного діалогу між офіційними особами США та Іраку в той час, коли Вашингтон опинився під посиленим тиском з вимогою піти з Іраку. Однак в 2014 році уряд Багдада звернувся за допомогою в боротьбі з ІДІЛ.

Після першого «стратегічного діалогу» при адміністрації президента Джо Байдена обидві країни заявили, що іракські збройні сили значно покращилися.

«Сторони підтвердили, що місія сил США і коаліції тепер перейшла до місії, спрямованої на навчання і консультування, що дозволяє перекинути всі бойові сили з Іраку, які залишилися,  причому терміни будуть визначені в ході майбутніх технічних переговорів», - сказав він.

Ці дії відбуваються на тлі майже щоденних ракетних обстрілів американських військ, що приписуються шиїтським воєнізованим угрупованням, пов'язаним з Іраном, в результаті чого Байден наказав завдати авіаудари по зв'язаним з ним таборах в Сирії.

В останні місяці Трамп наказав вивести війська з Іраку і Афганістану, при цьому до 15 січня чисельність американських військовослужбовців в кожній країні впаде до 2500 осіб.

Колишній президент Барак Обама, при якому Байден був віце-президентом, вивів всі сили США з Іраку, але відправив їх назад, зіткнувшись з жорстоким натиском екстремістського угрупування «Ісламська держава».

"Перехід американських та інших міжнародних сил від бойових дій до навчання, оснащенню і надання допомоги ISF (силам безпеки Іраку) відображає успіх їх стратегічного партнерства і забезпечує підтримку постійним зусиллям ISF щодо забезпечення того, щоб ІГІЛ більше ніколи не загрожувало стабільності Іраку" - йдеться в спільній заяві.

У заяві Ірак пообіцяв захищати бази з силами під керівництвом США, які, за словами Вашингтона, були присутні «виключно для підтримки зусиль Іраку в боротьбі з ІГІЛ».