UA / RU
Підтримати ZN.ua

США підтримуватимуть Україну, але військової допомоги не буде в таких обсягах, як раніше – Держдеп

У Держдепі пояснили, що підтримка з боку Сполучених Штатів продовжиться, але Україна має побудувати власну промислову та військово-промислову базу.

Сполучені Штати Америки й надалі підтримуватимуть Україну стільки, скільки потрібно, але це не значить, що військова підтримка матиме такі ж обсяги, як протягом 2022-2023 років. Про це заявив речник Держдепу США Метью Міллер, передає «Укрінформ».

«Жодних змін у стратегії (США щодо України – ред.) не відбулося», – заявив Міллер, відповідаючи на питання, в якому, зокрема, йшлося, що адміністрація США більше не вживає фразу «стільки, скільки знадобиться» в контексті підтримки України.

За словами Міллера, чинна адміністрація чітко наголошувала, що хоче, аби Україна була незалежною країною. Тобто, додав речник Держдепу, твердо стояла на ногах. 

Читайте також: США не бачать в Україні зловживань із наданою зброєю – Кірбі

«Ми й далі підтримуватимемо Україну. Це політика Сполучених Штатів», – зазначив Міллер та підкреслив, що підтримка триватиме «стільки, скільки потрібно».

Водночас за словами речника Держдепу, це не значить, що, зокрема військову підтримку США виділятимуть Україні у таких же обсягах, як минулого та позаминулого року.

«Ми не думаємо, що це має бути необхідним, бо мета полягає в тому, щоб остаточно змінити Україну… щоби вона стала на ноги, допомогти їй побудувати власну промислову базу та власну військово-промислову базу», – пояснив Міллер.

Читайте також: США постійно ведуть перемовини з партнерами, аби забезпечити Україну зброєю не лише для оборони, але й для перемоги — представник Держдепу

І для цього, зазначив речник Держдепу, важливо, аби Конгрес США ухвалив законопроєкт про додаткове фінансування.

Нагадаємо, сьогодні допомогу Україні, як, між іншим, й Ізраїлю, заблокували представники Республіканської партії. Зокрема, вони заявили, що не підтримають пакет допомоги, якщо демократи не погодяться із заходами, що припинять наплив мігрантів на кордоні США з Мексикою. Компроміс між республіканцями та демократами в цьому питанні був би насправді досить логічним явищем, пише Анна Бродскі-Кроткіна у статті «Чи розблокують США допомогу Україні цього місяця?».