UA / RU
Підтримати ZN.ua

США підозрюють китайську Huawei в крадіжці комерційної таємниці

Федеральна прокурора почала кримінальне розслідування.

Федеральна прокуратура США проводить кримінальне розслідування відносно китайської компанії Huawei Technologies Co. за підозрою в крадіжці нею комерційної таємниці в американських ділових партнерів, включаючи оператора мобільного зв'язку T-Mobile US Inc. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на обізнані джерела.

Джерела зазначають, що розслідування перебуває на пізній стадії, і скоро прокурор може пред'явити звинувачення Huawei. Розслідування спровокувала низка цивільних позовів, поданих проти Huawei, включаючи позов T-Mobile, яка звинуватила китайську компанію в крадіжці технології тестування смартфонів.

T-Mobile подала позов проти Huawei в 2014 році. Тоді китайська компанія була постачальником мобільних телефонів для американського оператора зв'язку, який розробив робота для тестування якості смартфонів, що отримав назву Tappy. У позові T-Mobile йдеться, що в період співпраці двох компаній співробітники Huawei ставили запитання про деталі пристрою робота і неодноразово намагалися отримати інформацію про деякі технології. Два співробітника Huawei незаконно робили фотографії робота в тестовій лабораторії, а один з працівників намагався винести з лабораторії важливу деталь пристрою.

"З урахуванням серйозних порушень умов контракту з T-Mobile, допущених Huawei, а також крадіжки торгових секретів, T-Mobile була змушена припинити співпрацю з постачання смартфонів Huawei, зазнавши суттєві витрати", - йдеться в позові.

Повідомляється, що технологія T-Mobile, якою незаконно заволоділа Huawei, використовувалася для отримання комерційної вигоди обсягом у сотні мільйонів доларів.

Huawei заперечує звинувачення, називаючи їх необґрунтованими, оскільки Тарру не був секретним. Відео роботи робота можна знайти на YouTube, а деталі його дизайну і специфікацій вказані в кількох патентах.

За останній час компанія Huawei зіткнулася з масою проблем. Huawei підозрюють в передачі інформації китайській владі. Через це від продукції компанії почали відмовлятися державні органи США, Австралії та Нової Зеландії. Про те, що продукція Huawei може становити загрозу національній безпеці, також заявили в Чехії.

У грудні минулого року в Канаді на зпаит США заарештували фінансового директора китайської корпорації Huawei Technologies Мен Ваньчжоу. Офіційною причиною затримання є підозра в порушенні торговельних санкцій, запроваджених Вашингтоном проти Ірану. Зараз їй загрожує екстрадиція до до США.

При цьому спочатку за Мен Ваньчжоу пропонували заставу в 15 мільйонів доларів США. 12 суд знизив суму застави до 7 млн доларів.