У ніч з 9 на 10 березня Сполучені Штати переходять на 3. Стрілки годинника будуть переведені на одну годину вперед. Таким чином, різниця в часі між Києвом і Східним узбережжям США, де розташовані Вашингтон і Нью-Йорк, становитиме 6 годин. Зимовий час повернеться в Америку 3 листопада.
Переведення часу не є обов'язковим для всіх американських штатів і територій. Не переводять стрілки штат Арізона, Гаваї, вільно приєднана держава Пуерто-Ріко, Віргінські острови (США), Гуам, Північні Маріанські острови і Американське Самоа.
Пропозиція раціонально використовувати світлий час доби протягом весняних і літніх місяців належить Бенджаміну Франкліну. Один з авторів Декларації незалежності США виступив з ним у 1784 році. Він підготував документ, в якому рекомендував співгромадянам у весняно-літній період відкривати і закривати магазини раніше, щоб заощадити на освітленні.
Літній час вперше було введено в США в 1918 році розпорядженням президента Вудро Вільсона. Проте рік потому законодавці висловилися проти переходу. І лише в 1966 році в країні було прийнято відповідний закон. За схваленою пізніше поправки, будь-який штат або територія могли вийти з-під його дії, чим деякі з них і скористалися.
Згідно з рішенням Конгресу США, яке було прийнято в 2007 році, перехід на літній час здійснюється в другу неділю березня, а на зимовий - у першу неділю листопада.
На літній час разом з США переходить і Канада. Там також не скрізь переводять стрілки на годину вперед. Цього не роблять на більшій частині провінції Саскачеван, в окремих районах провінції Квебек, в декількох містах провінції Онтаріо і Британська Колумбія, а також на арктичному острові Саутгемптон. У всіх цих регіонах населення постійно живе за зимовим часом. !zn
Читайте також:
Вартість квитків на Hyundai буде залежати від часу покупки
Білий дім США закрили для екскурсій: не вистачає грошей на персонал
Азаров назвав скасування літнього часу в Україні неактуальним