Президент США Барак Обама повідомив Конгрес, що він має намір направити в Ірак до 275 військовослужбовців для захисту американських об'єктів. Ці заяви пролунали на тлі спроб іракського уряду стримати ісламських бойовиків.
Обама повідомив, що військові вже почали прибувати в Ірак для посилення охорони американського персоналу та посольства США в Багдаді.
У минулу п'ятницю президент заявив, що не буде відправляти війська для участі в бойових діях в Іраку. Однак у своєму листі до Конгресу в понеділок він дав зрозуміти, що направляються в Іраку військовослужбовці озброєні і готові до бою, якщо це буде потрібно.
Після повернення з Каліфорнії, де він провів вихідні, у понеділок Обама провів нараду з найближчими радниками з національної безпеки. Раніше радників було доручено представити йому варіанти дій по боротьбі з сунітськими бойовиками, які захопили значну частину Іраку і загрозливими Багдаду.
Стурбованість насильством в Іраку також висловив Іран, якого навряд чи можна віднести до партнерів США. Тим не менш, в понеділок американські та іранські офіційні особи провели коротку зустріч у кулуарах віденських переговорів за іранською ядерною програмою, на якій обговорювали питання можливого співробітництва.
На борту літака, на якому Обама повертався у Вашингтон, прес-секретар Білого дому Джош Ернест виключив будь-яке обговорення військового співробітництва з Іраном.
"При будь-якому діалозі з іранським режимом питання військового співробітництва підніматися не будуть, - сказав він. - Ми не зацікавлені в координації військових дій з Іраном".
За словами американських чиновників, 170 військовослужбовців вже знаходяться в Іраку. Ще близько 100 можуть бути направлені в країну по мірі необхідності.
Офіційні особи стверджують, що прибувають військові в Іраку за згодою іракського уряду і будуть сприяти в перекладі частини персоналу з посольства США в Багдаді в інші місця.
Саме посольство продовжує роботу.
В понеділок адміністрація США спробувала запевнити американську громадськість, що розміщення військовослужбовців в Іраку не є безстроковим. У своєму листі до Конгресу президент Обама заявив, що угруповання залишиться в Іраку до тих пір, поки ситуація не розрядиться до такої міри, що потреба в ній відпаде. !zn
Читайте також:
США пообіцяли Іраку будь-яку допомогу в боротьбі з бойовиками-ісламістами
США направляють авіаносець до Перської затоки з-за загострення ситуації в Іраку