У п'ятницю, 11 вересня, представник Держдепартаменту США Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати не визнають результати "виборів" у Нагірному Карабасі.
"В контексті повномасштабного вирішення конфлікту ми визнаємо роль населення Нагірного Карабаху в тому, щоб визначати своє майбутнє. Однак США не визнають Нагірний Карабах як незалежну суверенну державу, і ми не визнаємо, що так звані вибори 13 вересня впливають на юридичний статус регіону", - сказав Кірбі.
Нагірний Карабах в односторонньому порядку проголосив незалежність від Азербайджану після війни 1988-1994 років. У Баку вважають, що Вірменія окупувала цей регіон. Самопроголошеної "незалежності" Нагірного Карабаху формально не визнає жодна держава світу, включаючи Вірменію, хоча фактично Єреван надає цього сепаратистського регіону Азербайджану всіляку підтримку.
Україна не визнала "парламентські вибори", які відбулися 3 травня 2015 року на території Нагірного Карабаху, і назвала їх нелегітимними.
У кінці серпня помічник президента Азербайджану з суспільно-політичних питань Алі Гасанов заявив, що затягування мирного врегулювання вірмено-азербайджанського конфлікту навколо Нагірного Карабаху робить "неминучим" військовий сценарій в регіоні.
Детальніше про поточний стан питання Нагірного Карабаху читайте в статті Володимира Кравченка "Шантаж війною" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".