Союзників Туреччини по НАТО тривожать останні події в країні, де відбулася невдала спроба військового перевороту. Про це сьогодні сказав Держсекретар США Джон Керрі.
Союзники дуже обережно стежать за тим, до яких наслідків призвели події вночі 15 липня. При цьому, за його словами, занепокоєння викликають дії Анкари, які суперечать демократичним цінностям. Керрі розповів, що впродовж останніх днів тричі говорив з міністром закордонних справ Туреччини, і той запевнив його у турецькій прихильності до демократії. Разом з тим, "дуже багато людей були арештовані за короткий період часу".
Що ж стосується заяв прем'єр-міністра Біналі Їлдирима про причетність до військового перевороту турецького клерика Фетхуллаха Гюлена, який проживає в Пенсильванії, то США не збираються передавати його Туреччині без доказів.
"Поки ми не отримали жодних запитів щодо екстрадиції Гюлена. Були звісно публічні заяви. Але я пояснив прем'єр-міністру, що існує юридична процедура. Вони повинні надіслати нам докази, а не обвинувачення, для екстрадиції", - сказав Керрі.
Як відомо, в ході спроби військового перевороту в Туреччині загинули не менше 265 осіб. Кількість поранених оцінюється в 1500 чоловік.
Опозиційний ісламський проповідник Фетхуллах Гюлен, якого влада Туреччини звинувачує в організації заколоту, відкинув свою причетність і заявив, що переворот міг бути постановочним і до цього може бути причетний нинішній президент Реджеп Тайїп Ердоган.