Заступник офіційного представника 3 Марк Тонер заявив, що розширення санкцій проти Росії не пов'язано з її голосуванням в Раді Безпеки ООН проти створення міжнародного кримінального трибуналу з розслідування катастрофи малайзійського "Боїнга" в небі над Донбасом в минулому році.
"Ні, це тільки посилення існуючих санкцій, не пов'язане з будь-якими подіями. Ми регулярно переглядаємо санкційні списки, щоб забезпечити максимальний ефект від наших обмежувальних заходів", - сказав Тонер.
За його словами, міністерство фінансів США постійно оновлює санкції з метою "заповнити прогалини".
"Для оновлення санкцій не потрібна особлива дата або річниця, адже ми робимо це регулярно, приблизно кожні 3-6 місяців. Для того, щоб наші санкції були максимально сильними, списки потрібно постійно оновлювати, щоб заповнити всі прогалини", - підкреслив представник Держдепартаменту США.
Він вважає, що оновлення санкцій проти Росії не дозволить особам і організаціям, які потрапили в "чорний список", їх обходити.
"Посилення існуючих санкцій є поширеною практикою, тому що без такого "оновлення" з часом ефект від санкцій зменшується, оскільки обмеження починають обходити", - говорить Марк Тонер.
30 липня Сполучені Штати розширили санкції проти Росії. Зокрема, Міністерство фінансів США включив до списку секторальних санкцій керуючої компанії Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ), дочірні компанії "Роснефти" і Зеба, керченську переправу, а також сина Бориса Ротенберга і українського бізнесмена Сергія Курченка.
22 червня Рада ЄС продовжив санкції проти Росії до 31 січня 2016 року, ухваливши відповідні поправки до рішення Євросоюзу про секторальних обмежувальні заходи стосовно Росії. Рішення набрало чинності 23 червня.
На грудневому саміті Євросоюз знову повернеться до питання санкцій. З яким настроєм?
"Дзеркало тижня. Україна" запустило проект "Викрадення Європи", який присвячений питанням впливу антиросійських санкцій на країни Євросоюзу.