Після того, як в США спалахнув скандал через тортури в таємних в'язницях ЦРУ, у світі почали лунати заклики покарати винних у жорстокій поведінці з в'язнями. Зокрема, ООН і правозахисні організації Amnesty International і Human Rights Watch вимагають притягнути до суду винуватців.
Однак на ділі немає кого карати, а такий судовий процес малоймовірний. Про це сьогодні пише німецьке видання Der Spiegel. Оглядач зауважує відсутність у доповіді Сенату щодо тортур припущення, що ЦРУ мали дозвіл на жорстокі допити від Міністерства юстиції. Не виключено, що такий документ дійсно є. Тож якщо притягнути до суду кількох співробітників ЦРУ, які брали участь в катуваннях, вони будуть посилатися на "карт-бланш" від міністерства.
Судовий процес можливий лише у тому випадку, якщо дозволу не було і співробітники ЦРУ вийшли за рамки дозволеного. Але навіть якщо справу буде порушено, працівники спецслужб можуть розраховувати на допомогу міністерства юстиції США.
"Президент Барак Обама, як і всі його попередники, у своїй політиці покладається на інформацію, отриману від розвідки. Тому проводити правові заходи проти ЦРУ він собі не може. Обама вже зайняв обережну позицію, заявляючи: "Ми катували лише кількох людей", - йдеться в статті.
Якщо підтвердиться, що тортури були організовані з наказу екс-президента США Джорджа Буша-молодшого, то суд над ним теж малоймовірний. Оскільки в такому разі політичний розкол в країні поглибиться. Тим часом, в Держдепі США вважають, що доповідь про тортури в ЦРУ не зашкодила іміджу країни.