Вашингтон відмовився надавати 3 які-небудь гарантії захисту від шпигунства з боку американських спецслужб. Про це пише газета Frankfurter Allgemeine Zeitung у зв'язку з безрезультатними переговорами представників двох країн у Білому домі, які відбулися 30 жовтня. Антивірусну угоду, прийняття якої домагається Берлін, поки так і не було схвалено Сполученими Штатами.
Документ, на ухваленні якого наполягає Берлін, передбачає заборону на стеження за урядами, державними органами та дипломатами країн-учасниць договору. Окрім того, Німеччина вимагає гарантувати захист персональних даних і приватного життя німецьких громадян, за якими, судячи з документів, що просочилися в ЗМІ, США також стежили.
Після зустрічі радник Білого дому з питань національної безпеки Сьюзан Райс написала у Твіттері, що переговори пройшли конструктивно і продовжаться найближчими днями і тижнями. Вона також додала, що обидві країни піклуються у першу чергу про свою безпеку і захист від глобальних загроз.
Двостороння зустріч між представниками адміністрації канцлера 3 з одного боку і Білого дому з іншого відбулася 30 жовтня. ФРН на переговорах представляли, зокрема, радник Меркель із зовнішньополітичних питань Крістоф Хойсген, координатор роботи німецьких спецслужб Гюнтер Хайс, а США - Сьюзан Райс, директор національної розвідки Джеймс Клеппер, радник президента з боротьби з тероризмом Ліза Монако, а також заступник голови Агентства національної безпеки (АНБ) Джон Інгліс. Окрім того, німецькі політики зустрілися з керівниками американського зовнішньополітичного відомства.
Нинішня зустріч високопоставлених представників Німеччини та США стала першою після того, як стало відомо про прослуховування американськими спецслужбами мобільного телефону Ангели Меркель. Раніше у зв'язку з цією інформацією відбулася телефонна розмова німецького канцлера з президентом США Бараком Обамою. Очікується, що незабаром до Вашингтона на переговори прибудуть галави німецьких спецслужб.
Німеччина - не єдина країна, яка намагається домогтися від Вашингтона пояснень у зв'язку з даними про масове прослуховування простих громадян і політиків. Завдяки витокам інформації, організованим колишнім контрактником ЦРУ і АНБ Едвардом Сноуденом, стало відомо, що АНБ шпигувало за головами 35 країн, а також прослуховувало штаб-квартиру ООН. У зв'язку з цим 30 жовтня відбулися переговори між Білим домом і представниками Євросоюзу. !zn
Читайте також:
Окрім АНБ шпигунством в Європі займалися і приватні американські компанії
Українські спецслужби прослуховують громадян, якщо ті "викликають інтерес"
Американська розвідка прослуховувала телефони лідерів 35 держав