Влада США запитувала у найбільших інтернет-компаній паролі їхніх користувачів, повідомляє веб-сайт CNET з посиланням на обізнані джерела.
"Я особисто бачив запит про розкриття паролів користувачів. Наша компанія відповіла відмовою", - повідомило одне з джерел.
За наявними відомостями, у цих запитах американська влада домагалася розкриття не тільки користувальницьких паролів, але і надання їм алгоритмів шифрування і спеціальних модифікаторів, покликаних забезпечити більшу захищеність даних.
Крім того, у низці випадків влада вимагала від компаній розкрити відповіді клієнтів на таємні питання. Користувачі використовують цю функцію за необхідності відновити доступ до вашого облікового запису.
Представники низки великих компаній, таких як Microsoft, Google і Yahoo!, не підтвердили інформацію про отримання таких запитів.
Вони також відзначили, що їхні компанії ніколи не надавали нікому особисті дані своїх користувачів і не збираються це робити надалі.
"Ми не розкриваємо такі дані і не бачимо підстав, які могли б змусити нас піти на такий крок", - заявили у компанії Microsoft.
Поки залишається незрозумілим, коли саме почали надходити ці запити, а також, мали вони точковий характер і стосувалися конкретних користувачів, або ж містили в собі вимогу надати інформацію по всій клієнтській базі.
Коментарів з боку американської влади з даного питання поки не надходило, наголошується у повідомленні.
Раніше ЗМІ повідомляли, що американські спецслужби мають прямий доступ до серверів дев'яти найбільших інтернет-компаній, включаючи Apple, Facebook, Google і Microsoft. За відомостями видання, секретна програма спецслужб носить назву PRISM.
Пізніше з'ясувалося, що даний витік інформації організував екс-співробітник спецслужб США 3, що працював у консалтинговій компанії Booz Allen Hamilton. !zn
Читайте також:
Конгрес США вирішив не обмежувати скандальні програми американських спецслужб зі збору даних
Україна абсолютно серйозно погрожує Google штрафом у тисячу доларів
Сноуден розкрив чергові секретні дані: спецслужби стежили за Австралією
У Франції є своя система стеження, схожа з американською Prism - Le Monde