Глава прес-служби Держдепартаменту США Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати як і раніше зберігають з Туреччиною партнерські відносини і мають намір надавати їй підтримку у сфері безпеки.
"Що стосується нашої прихильності безпеки Туреччини, то тут нічого не змінилося. Туреччина - союзник по НАТО і надійний партнер, зокрема, в боротьбі з ІДІЛ", - сказав Кірбі.
Він зазначив, що в цілому в регіоні залишаються "значні сили протиракетної оборони", включаючи військові кораблі на морі.
За словами Кірбі, Анкара не вела з Вашингтоном запеклі дискусії з приводу виведення в цьому році американських систем ППО Patriot з Туреччини.
16 серпня стало відомо, що Німеччина і США виведуть з Туреччини системи ППО Patriot. Повідомляється, що країни провели переоцінку загроз в регіоні, зокрема - ймовірність повномасштабного нападу на Туреччину з території Сирії. Американські системи ППО повернуться в Штати в жовтні, коли закінчиться мандат місії. У той же час, США готові повернути протиракетний захист назад в Туреччину протягом тижня.
США, Німеччина та Нідерланди розмістили батареї "Patriot" до Туреччини в 2013 році для захисту союзника по НАТО від ракетних обстрілів з сирійської території. Голландці вже завершили місію, і їх замінили іспанські військові.
Влада Туреччини заявила, що буде вести війну проти "будь-якого виду тероризму, не тільки проти ІДІЛ. Так, паралельно з початком авіаударів по відношенню к ІДІЛ після нападу на кордоні, Туреччина почала бомбити позиції курдів, що завершило перемир'я між сторонами.
Пізніше Туреччина погодилася надати США свою базу для авіаударів по позиціях ІДІЛ. Кілька днів тому США завдали перші авіаудари по ісламістам з території Туреччини.
У той же час, військове протистояння між Туреччиною і Сирією почалося ще в 2012 році. Однак стороною протистояння турків була сирійська армія на чолі з президентом Башаром Асадом, а не ісламісти або курди. Тоді Туреччина періодично відповідала на провокації Сирії артилерією.