UA / RU
Підтримати ZN.ua

США на островах Японії розгорнуть ракетні підрозділи у разі непередбачуваної ситуації за участю Тайваню та Китаю

Відповідний план мають сформувати вже наступного місяця.

США розмістить тимчасові військові бази вздовж південно-західного японського ланцюга островів Нансей та на Філіппінах, аби розгорнути там ракетні підрозділи, пише Kyodо з посиланням на джерела. Вказано, що це робиться на випадок виникнення непередбачуваної ситуації в Тайвані. 

Розгортання ракетних підрозділів мають включити до першого спільного плану операцій США та Японії, який мають підготувати у грудні. Виконання цього плану має дозволити впоратися з непередбачуваною ситуацією за участю Тайваню та Китаю, якщо така виникне.

Джерела видання розповіли, що полк морської піхоти США має на озброєнні високомобільну артилерійську ракетну систему залпового вогню. Військові базуватимуться вздовж ланцюга островів, що простягається від японських префектур Каґосіма та Окінава в напрямку Тайваню.

Читайте також: Елемент тиску: Тайвань зафіксував китайську повітряну кулю над островом

Планується, що на ранній стадії, коли непередбачувана ситуація на Тайвані стане вкрай неминучою, на островах створять тимчасові бази. Це зроблять на основі американських військових інструкцій, за якими розгортають базування морських піхотинців – невеликими формуваннями у декількох точках.

Очікується, що Сили оборони Японії в основному займатимуться логістичною підтримкою морського підрозділу. Зокрема, вони постачатимуть пальне та боєприпаси.

Що стосується Філіппін, то там США розмістять вогневі підрозділи дальньої дії Багатопрофільної оперативно-тактичної групи (Multi-Domain Task Force). MDTF призначена для дій в багатопрофільному середовищі, включаючи повітря, сушу, воду, космос, кіберпростір та інформацію.

Минулого року Сполучені Штати і Філіппіни домовилися про збільшення кількості баз з п’яти до дев’яти, доступних для використання американськими військовими. Їх мають використовувати під час надзвичайної ситуації на Тайвані.

Японія і США посилюють оборонну співпрацю і підвищують оперативну сумісність військових сил перед обличчям загроз з боку нарощування потужності Китаю, а також ядерних і ракетних розробок Північної Кореї та військових зв'язків з Росією, яких стає все більше.

Читайте також: Україні зброя США зараз потрібніша, ніж Тайваню — експрезидентка Цай

Пекін розглядає Тайвань як свою територію та обіцяє взяти острів під свій контроль, у разі необхідності — силою. Оскільки Китай виступає проти того, щоб країни, з якими він має дипломатичні зв'язки, контактували з офіційними особами Тайваню, Пекін може подати дипломатичні скарги Литві та Бельгії, а також, можливо, якось помститися самому острову. Серед можливих відповідей Пекіна на адресу Тайбея — різка риторика, економічні заходи та посилення військової активності навколо острова.