UA / RU
Підтримати ZN.ua

США можуть ввести мита на низку товарів з Євросоюзу

Йдеться про ввізні мита на низку продуктів харчування та літаки виробництва Євросоюзу, у тому числі й Airbus.

У відповідь на субсидування Європейським союзом своєї авіабудівної промисловості США розглядають можливість введення нових мит на товари з ЄС, йдеться у заяві Управління представника США на торгових переговорах Роберта Лайтхайзера, розміщеному на сайті американського торгового представництва.

Лайтхайзер заявив, що на даний момент США визначають список товарів ЄС, на які будуть введені мита.

"Всесвітня торгова організація неодноразово повідомляла, що субсидії Європейського союзу на Airbus чинять негативний вплив на США. Сьогодні Управління представника США на торгових переговорах починає процес визначення продуктів ЄС, на які можуть бути накладені додаткові мита, поки ЄС не скасує свої субсидії", – сказано в заяві.

Відомство опублікувало попередній список товарів, до якого венсено цивільну авіацію виробництва Європейського союзу, включно з літаками Airbus, а також їхні комплектуючі. Також до списку потрапили продукти харчування – лососеве філе, краби, сири різних видів, оливкова олія, джеми, соки, вино; килими та багато іншого.

Обмеження можуть торкнутися товарів, що ввозяться з чотирьох країн Євросоюзу – Франції, Німеччини, Іспанії та Великобританії.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз готовий піти на поступки США і знизити мита на імпорт американських автомобілів в ході переговорів з Вашингтоном, а також працювати над усуненням взаємних мит на продукцію переробної промисловості.

З 22 червня 2018 року вступили в силу мита Євросоюзу на деякі товари з США. Тим самим країни Європи відреагували на рішення президента США Дональда Трампа ввести мита на сталь і алюміній з Європи, Канади і Мексики, в якому вже з'явилися свої винятки у вигляді кількох імпортерів.

Нагадаємо, що 1 березня 2018 року на зустрічі з представниками найбільших металургійних компаній Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі й алюмінію. Уже 8 березня очільник Адмінстрації підписав розпорядження про оподаткування іноземної сталі 25% митом, а алюміній - 10%.