У разі явної загрози для країн Балтії з боку Росії, США можуть застосувати проти агресора потужну електромагнітну гармату – рейкотрон. Про це пише The Wall Street Journal, коментуючи перші випробування цієї зброї для ВМС США.
"Військові вважають, що рейкотрон може виявитися корисним, якщо США доведеться захищати держави Балтії від Росії і надавати підтримку союзникам проти Китаю в Південно-Китайському морі", – пише видання.
"Не можна ігнорувати той факт, що Росія володіє здатністю виробляти і вистрілювати на величезні відстані звичайні боєприпаси великої маси. Нам потрібно вміти протистояти таким залпам. Рейкотрон потенційно дасть нам такий засіб", – заявив перший заступник міністра оборони США Роберт Уорк.
Рейкотрон являє собою гармату, яка використовує для розгону снаряда електромагнітну силу. У рейкотроні на першому етапі пострілу снаряд є єдиною частиною електричного кола, рухаючись між двома контактними рейками. Вже існуючі прототипи рейкотрону забезпечують дульну енергію в 33 мегаджоуля. Знаряддя споряджається кінетичними корегованими снарядами, якими може вести вогонь на дальність до 180 км. Початкова швидкість польоту снаряда рельсотрона становить близько восьми чисел Маха.
The Wall Street Journal нагадує, що США зайнялися розробкою рельсотронов десять років тому і витратили на них 500 млн доларів. Були створені демонстраційні установки. Тепер доведеться витратити ще 800 млн, рейкові гармати можна було встановлювати на кораблі.
Перші випробування рельсотрона море передбачається провести вже в цьому році. А до 2020 року рейкові гармати повинні будь встановлені на эсминцях класу Zumwalt.