UA / RU
Підтримати ZN.ua

США можуть розширити підтримку сирійських повстанців – Reuters

Сполучені Штати готують відповідь на бомбардування Росією сирійської опозиції.

США розглядають можливість розширення підтримки сирійських повстанців (включаючи постачання зброї) які ведуть боротьбу проти "Ісламської держави", щоб вони змогли вибити бойовиків ІД зі стратегічно важливих територій на кордоні з Туреччиною, передає з посиланням на урядові джерела інформаційне агентство Reuters.

Повідомляється, що США задумалися над нарощуванням підтримки помірної сирійської опозиції після того, як вона стала об'єктом бомбардувань російських ВПС.

Згідно інформації агентства, Сполучені Штати спільно з Туреччиною розглядають можливість надати підтримку арабським повстанським об'єднанням, які включають в себе безліч етнічних груп. Адже Туреччина не бажає, щоб курди контролювали значну ділянку турецько-сирійського кордону.

Точна кількість повстанців, яких може підтримати США, не повідомляється, але відомо, що їхня кількість може досягати восьми тисяч.

Читайте також: Олланд висунув Путіну три умови щодо співпраці в Сирії - ЗМІ

Видання The Wall Street Journal знову повідомило, що Росія завдала авіаударів не по позиціях ІД, а по польовому госпіталю сирійської опозиції. Видання повідомляє, що, незважаючи на нанесення декількох авіаударів по утримуваним "Ісламською державою" територіям, Росія вже третій день бомбить північно-західні території Сирії, де сили ІД відсутні.

Також з власних джерел Reuters дізнався, що Іран та Ліван при підтримці авіаударів Росії мають намір захопити у сирійській опозиції раніше відбиті у Асада території, а не боротися з "ІД".

У той же час, США, Туреччина, Німеччина, Франція, Великобританія та інші союзники вимагають від РФ негайно припинити самовільні авіаудари по сирійській опозиції і зосередити увагу на боротьбі з "ІД".

Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія і Іран наполегливо підтримують режиму Башара Асада, в той час як Туреччина, США, країни ЄС та інші країни Заходу засуджують Асада і вимагають його відставки. Більше того, паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з терористами ІДІЛ, однак щодо спільної боротьби з ісламістами сторони досі не можуть домовитися. У той же час, у вересні ряд західних країн, включаючи Німеччину і Британію і навіть США, також пом'якшили риторику і вже не виключають можливості домовлятися з Асадом.Наприклад, глава Держдепу Джон Керрі заявляв про зміну позиції США по Башару Асаду. Меркель також заявляла про необхідність залучити до переговорів Асада і відзначала, що без Росії війну в Сирії не закінчити.