Сполучені Штати розглядають можливість введення додаткових санкцій проти Пхеньяну, якщо Північна Корея не відмовиться від своєї ракетно-ядерної програми. Про це повідомив радник президента з національної безпеки Джон Болтон в ефірі телеканалу Fox Business News.
"Ми вивчаємо питання про їх посилення", - сказав він.
"Думаю, президент Трамп абсолютно чітко заявив, що якщо вони не захочуть цього зробити, то вони не зможуть вийти з-під тиску вже введених потужних економічних санкцій", - додав Болтон.
Радник президента США зазначив, що Вашингтон "звертає увагу на прийняті в Пхеньяні рішення, щоб визначити, чи дійсно КНДР налаштована на денуклеаризацію".
Президент Дональд Трамп на прес-конференції в Ханої після зустрічі з лідером КНДР Кім Чен Ином заявив, що не хотів би вводити нові санкції проти Північної Кореї.
"Я не хочу говорити про посилення санкцій", - сказав він за підсумками другого саміту США-КНДР.
За його словами, він не хоче цього заради народу Північної Кореї.
27 лютого в Ханої розпочався дводенний саміт США-КНДР на рівні глав держав. У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет. Президент США оцінив зустріч з лідером КНДР як "дуже добру". Мета саміту – подальший прогрес у виконанні домовленостей, досягнутих у ході саміту в Сінгапурі. У другий день стало відомо, що Трамп і Кім не домовилися щодо денуклеаризації Північної Кореї, проте Кім заявив, що запевнив Трампа, що хоче "позбавитися своєї ядерної програми".
Саміт США-КНДР завершили достроково, проте, за даними північнокорейських ЗМІ, Дональд Трамп і Кім Чен Ин встигли домовитися про нову зустріч.
Докладніше про саміт у Ханої читайте у матеріалі Наталії Бутирської "Високі ставки, низький результат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".