Американська адміністрація планує прийняти заходи в торгівлі з Китаєм, щоб домогтися від Пекіна більш активної боротьби з порушеннями у сфері інтелектуальної власності та зняття бар'єрів для доступу компаній США на китайський ринок, повідомляє The Wall Street Journal.
Білий дім, повідомляє The New York Times з посиланням на джерела, знайомі з планами адміністрації, готується у зв'язку з цим почати розслідування стосовно торговельної політики Китаю.
Про рішення почати розслідування з застосуванням статті 301 закону США про торгівлю від 1974 року може бути оголошено вже на поточному тижні. Ця стаття дозволяє президенту вводити додаткові торговельні тарифи щодо "несправедливих торгових партнерів".
Трамп неодноразово заявляв про невдоволення торговельно-економічними зв'язками з Китаєм, звинувачуючи його в демпінгу на свої експортні товари, штучному заниженні курсу китайської національної валюти і в існуючому дефіциті у двосторонній торгівлі, а також у використанні нетарифних бар'єрів для обмеження доступу на ринок.
Зокрема, в ряді сфер китайська сторона вимагає для доступу на внутрішній ринок передачі технологій.
Одночасно Вашингтон пов'язує американо-китайські торгово-економічні відносини з недостатнім, на думку США, тиском Пекіна на КНДР з метою добитися відмови Пхеньяну від подальшого розвитку ракетно-ядерної програми. Це, як заявляли американські представники, може позначитися на двосторонніх торговельних зв'язках з Китаєм.
Північнокорейська ракетно-ядерна програма ніяк не пов'язана з питаннями, що стосуються китайсько-американської торгівлі, заявив раніше заступник міністра комерції Китаю Цянь Кэмин.
"Ми вважаємо, що ядерна проблема Північної Кореї і китайсько-американська торгівля - питання, які знаходяться у двох абсолютно різних областях. Вони не пов'язані один з одним. Вони не повинні обговорюватися разом", - заявив чиновник на прес-конференції в Пекіні.
Він зазначив, що Китай продовжить спільно зі світовим співтовариством працювати над забезпеченням денуклеаризації Корейського півострова, "Китай готовий працювати з американською стороною над більш збалансованим розвитком торгових відносин".
За підсумками розслідування можуть бути введені санкції щодо китайських експортерів, обмеження на передачу передових технологій китайським партнерам або СП. Паралельно Вашингтон вивчає можливість введення нових обмежень на поставки сталевої продукції з КНР.
Поки не ясно, чи буде також подана скарга у Всесвітню торгову організацію.
Нагадаємо, що високопоставлені радники президента США Дональда Трампа готують ряд санкцій у відношенні Китаю.
Раніше повідомлялося, що союзники США в азіатсько-тихоокенском регіоні навряд чи стануть допомагати американцям у разі конфлікту Вашингтона з Пекіном. Не дивлячись на підтримку безпеки Сполученими Штатами, країни регіону серйозно залежні від Китаю економічно.
Детальніше про зміну в міждержавних відносинах США і Китаю читайте в статті Юлії Курнишової "США - Китай: конфлікт у трьох вимірах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".