UA / RU
Підтримати ZN.ua

США, Молдова та Румунія почали спільні артилерійські навчання "Вогненний щит-2018"

Військові навчання "Вогненний щит" проводяться у Молдові з 2015 року. У навчаннях цього року беруть участь понад 800 військовослужбовців трьох армій.

Багатонаціональні військові навчання "Вогненний щит-2018" стартували на військовому полігоні у селі Бульбоака недалеко від Кишинева. У навчаннях беруть участь військовослужбовці армії США, Молдови та Румунії, розповіли у прес-службі Міністерства оборони Молдови, передає "Укрінформ".

"Мета нинішніх навчань, які триватимуть до 21 вересня, - вдосконалення взаємодії артилерійських підрозділів армій США, Румунії і Молдови", - зазначив заступник начальника Генерального штабу Національної армії Молдови, полковник Едуард Охладчук.

Військові навчання "Вогненний щит" проводяться у Молдові з 2015 року. У навчаннях цього року беруть участь понад 800 військовослужбовців трьох армій.

Нагадаємо, найбільші спільні сухопутні військові навчання Збройних сил України та військових підрозділів іноземних держав Rapid Trident-2018 ("Швидкий тризуб") проходили у Львівській області з понеділка, 3 вересня.

Крім цього, з 2 по 12 вересня на військовій базі грузинських збройних сил "Сенакі" проходили десятиденні командно-штабні військові навчання Agile Spirit-2018, у яких взяли участь військовослужбовці з десяти країн, членів НАТО і партнерів Північноатлантичного альянсу.

Також з 1 по 15 серпня в Грузії проходили міжнародні військові навчання Noble Partner 2018. НАТО представляли військовослужбовці збройних сил США, Великобританії, ФРН, Естонії, Франції, Литви, Норвегії, Польщі і Туреччини, а партнерів НАТО - Україна, Грузія, Азербайджан і Вірменія.

Всього в навчаннях взяли участь близько 3000 військовослужбовців. Україна на навчаннях була представлена ротою морської піхоти (96 військовослужбовців Збройних сил), яких грузинська сторона забезпечила необхідним військовим майном, озброєнням і технікою.

Навчання Noble Partner проводяться в Грузії щорічно. Їхня мета - підготовка армійських підрозділів для участі у спільних миротворчих операціях, а також впровадження стандартів НАТО в арміях держав-партнерів Альянсу, які не є його членами.