Міністерство юстиції Сполучених Штатів звернулося в суд міста Нью-Йорка з проханням заблокировать300 млн дол за розслідування щодо причетності російських компаній "Вимпелком" і МТС до корупційної діяльності при роботі в Узбекистані, повідомляє "ТАСС" з посиланням на агентство Bloomberg.
Повідомляється, що в документах суду йдеться про те, що 300 млн дол знаходяться на рахунках ірландських, люксембурзьких і бельгійських банків, які належать фінансової корпорації Сполучених Штатів Bank of New York Mellon.
Мін'юст США заявляє, що "Вимпелком" і МТС використовували мережу підставних компаній і фіктивних контрактів про консультаційних послугах, з метою підкупу близьких родичів президента Узбекистану Іслама Карімова в обмін на доступ до телекомунікаційного ринку країни.
17 червня, за винятком диппредставництв, Бельгія заарештувала російські установи у зв'язку з справою ЮКОСа.
Крім того, 18 червня Франція заарештувала майно Russia Today, російського державного телеканалу. Незадовго після цього у ЗМІ з посиланням на австрійського посла, з'явилася інформація, згідно якою також Австрія заарештувала держактиви Росії по справі ЮКОСа.
У Росії на це відреагував помічник президента РФ Андрій Білоусов, який заявив, що рішення про арешт держактивів в Бельгії не стало несподіванкою, Росії готуються до можливості повторення і в інших країнах. Він також додав, що Росія відмовляється платити по справі ЮКОСа, незважаючи на арешти.
"Справа ЮКОСа" - так називають події, які почалися в 2003 році, вони пов'язані з кримінальним переслідуванням основних співвласників російської нафтової компанії "ЮКОС" Ходорковського і Лебедєва, ряду співробітників компанії та афілійованих з нею організацій, а також процедури банкрутства компанії "ЮКОС"в результаті донарахування їй значної суми податків за минулі періоди.
Одним з результатів судових розглядів стало рішення Третейського суду в Гаазі, який зобов'язує Росію виплатити 50 млрд доларів власникам ЮКОСа в якості відшкодування збитку.