UA / RU
Підтримати ZN.ua

США мають намір відкрити новий фронт проти ІД у Сирії – NYT

Військова операція міжнародної коаліції проти ІД буде проходити далеко від дій авіації Росії в Сирії.

Міжнародна коаліція по боротьбі з "Ісламською державою" під егідою США готується відкрити новий фронт на північному сході Сирії з метою встановити контроль над містом Ракка, який є фактичною столицею ісламістів, передає з посиланням на американські урядові і військові джерела видання The New York Times.

Згідно з інформацією джерел видання, президент США Барак Обама минулого тижня дозволив Пентагону безпосередньо надавати боєприпаси і, можливо, деяке озброєння бійцям помірної сирійської опозиції, а також підтримав ідею інтенсифікації бомбардувань позицій ІД з авіабази в Туреччині.

Повідомляється, що дана військова операція буде проводиться далеко від дії авіації РФ в Сирії, яка бомбардує всі угруповання, які воюють з режимом сирійського президента Башара Асада.

Читайте також: Російські блогери оприлюднили докази ударів авіації РФ по житлових кварталах Сирії – ЗМІ

Агентство Reuters повідомило, що США розглядають можливість розширення підтримки сирійських повстанців (включаючи постачання зброї), які ведуть боротьбу проти "Ісламської держави", щоб вони змогли вибити бойовиків ІД зі стратегічно важливих територій на кордоні з Туреччиною. Повідомляється, що США задумалися над нарощуванням підтримки помірної сирійської опозиції після того, як вона стала метою російських ВПС.

Також з власних джерел Reuters дізнався, що Іран та Ліван при підтримці авіаударів Росії мають намір захопити у сирійській опозиції раніше відбиті у Асада території, а не боротися з "ІД".

У той же час, США, Туреччина, Німеччина, Франція, Великобританія та інші союзники вимагають від РФ негайно припинити самовільні авіаудари по сирійській опозиції і зосередити увагу на боротьбі з "ІД".

Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія і Іран наполегливо підтримують режиму Башара Асада, в той час як Туреччина, США, країни ЄС та інші країни Заходу засуджують Асада і вимагають його відставки. Більше того, паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з терористами ІДІЛ, однак щодо спільної боротьби з ісламістами сторони досі не можуть домовитися. У той же час, у вересні ряд західних країн, включаючи Німеччину і Британію і навіть США, також пом'якшили риторику і вже не виключають можливості домовлятися з Асадом.Наприклад, глава Держдепу Джон Керрі заявляв про зміну позиції США по Башару Асаду. Меркель також заявляла про необхідність залучити до переговорів Асада і відзначала, що без Росії війну в Сирії не закінчити.