UA / RU
Підтримати ZN.ua

США мають намір надати Грузії додаткову допомогу у сфері безпеки

США продовжать проводити з Грузією щорічні двосторонні і багатосторонні навчання і програми підготовки.

У США відбулася зустріч глави Пентагону Ештона Картера з міністром оборони Грузії Тінатін Хідашелі, в ході якого обговорювалися проблеми регіонального співробітництва, а також плани Вашингтона щодо надання Тбілісі додаткової допомоги у сфері безпеки в обсязі 20 млн дол.

"Міністр Картер високо оцінив постійну підтримку, яку Грузія надає в Афганістані, будучи другою країною за загальною кількістю військ, наданих для місії "Рішуча підтримка". Міністр Картер також підкреслив, що США разом з нашими союзниками і раніше прагнуть підтримувати Грузію по лінії комісії НАТО – Грузія і через "Істотний пакет заходів НАТО – Грузія", узгоджений на саміті в Уельсі в 2014 році", - сказав прес-секретар Пентагону Пітер Кук.

За його словами, Ештон і Хідашелі оцінили Сполученими Штатами допомогу армії Грузії, "включаючи плани виділення додаткового фінансування у розмірі 20 мільйонів доларів в 2015 році в рамках Європейської ініціативи за запевненням".

"Міністр Картер також підтвердив прихильність США продовження співпраці з Грузією в оборонній сфері, включаючи щорічні двосторонні і багатосторонні навчання і програми підготовки", – заявив прес-секретар Пентагону.

Європейська ініціатива за запевненням, оголошена президентом США Бараком Обамою в ході його візиту в Польщу в 2014 році, передбачає виділення мільярда доларів на посилення військової присутності Сполучених Штатів у Європі на фоні військової агресії Росії в Україні.

У травні Держсекретар США Джон Керрі заявив, що США "прагнуть допомагати Грузії в імплементації угоди про асоціацію з ЄС та на її шляху до НАТО". Також Керрі підкреслив, що Сполучені Штати твердо прихильні територіальній цілісності і суверенітету Грузії в міжнародно визнаних кордонах.

З 7 по 22 липня на території Грузії пройшли військові навчання НАТО Agile Spirit. Разом з грузинськими військовими у навчаннях беруть участь до 220 морських піхотинців США, а також представники армій Румунії, Болгарії, Латвії та Литви. Навчання були розроблені в рамках пакету заходів Грузія-НАТО.