У п'ятницю, 6 листопада, глава Пентагону Ештон Картер заявив, що США через розбіжності з Росією здійснюють коригування своїх сил в Європі, але не мають наміру повернути своєї військової присутності там на рівень Холодної війни.
"Ми здійснюємо деяке коректування (сил) в Європі, визнаючи, що Росія вибирає не той курс, який ми сподівалися, вона вибере... Але ми не будемо відтворювати те, що було під час Холодної війни по відношенню до наших (військових) можливостей в Європі, це не той сценарій для дій, які роблять росіяни", - зазначив глава Пентагону.
Він знову звинуватив РФ у веденні гібридної війни та використанні "зелених чоловічків" в Україні і в Криму. У зв'язку з чим США повинні використовувати "новий вид можливостей".
"Це новий вид можливостей, європейці і НАТО просили про це, і ми будемо забезпечувати їх", - сказав Ештон Картер.
22 вересня, офіційний представник Держдепартаменту США Марк Тонер звинуватив Росію в порушенні Мінських угод і заявив, що в даний час з Кремлем не можна вести справи "як зазвичай".
Раніше головнокомандувач військами НАТО генерал Філіп Бридлав знову озвучив свою позицію щодо того, що Росія є головною світовою загрозою. Також він підкреслив реваншистський характер політики Росії.
9 липня американський міністр ВПС Дебора Джеймс заявила, що Росія є найбільшою загрозою національної безпеки Сполучених Штатів, Вашингтон має наростити свою військову присутність в Європі. Також Джеймс висловила своє невдоволення тим фактом, що лише 4 з 28 членів НАТО витрачають 2% ВВП на оборону.
У Комітеті з питань Збройних сил США назвали Росію стратегічною ядерною загрозою.